הכירו את הצוות

 • נועה בן דוד

  נועה בן דוד

  מנהלת יחידת הגיל הרך

  מזה שני עשורים אני עובדת בג'וינט ישראל. התחלתי את דרכי באלכ"א, בתפקיד מנהלת פיתוח תכניות הדרכה ולמידה במגוון נושאים, בינהם תכניות בגישה רב-תרבותית להכשרת כוח אדם מוביל בשירותים החברתיים בישראל. בשנת 2000 עברתי לאגף חינוך ונוער, ונטלתי חלק בהובלת תכנית  PACT , לקידום ילדים בגיל הרך והוריהם מקהילת יוצאי אתיופיה. לימים תרמה תכנית זו לפריצת הדרך של תכנית 'התחלה טובה', ולמיצוב מקומו של הגיל הרך במסגרת 360 התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. משנת 2012 ועד היום אני עומדת בראש היחידה לגיל הרך, המובילה חזון, תכניות, הכשרות, מודלים חדשניים וסטנדרטים  יחד עם משרדי הממשלה, נציגי אקדמיה וגופים ציבוריים, לקידום נושא הגיל הרך בכלל ובגילי הילדות המוקדמת, בפרט. אחד המהלכים החשובים שאני עוסקת בקידומו הוא הובלה משותפת של המחקר הבינלאומי במסגרת ארגון ה OECD לבחינה וקידום סטנדרט למסגרת מיטבית לגיל הינקות עם האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בהשכלתי בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית, ובעלת רקע וניסיון בהנחיית קבוצות של אנשי מקצוע ובני נוער בסיכון במערכות קהילתיות ופנימיות.

  ראש יחידה
 • ורד לוי

  ורד לוי

  ראש תחום הורים וינקות

  במשך שני העשורים האחרונים עסקתי בתחום הגיל הרך. את דרכי המקצועית התחלתי בנעמ"ת, בתפקידיי ניהול מעונות יום ופיקוח. בשנת 2006, לאחר מלחמת לבנון השנייה, הצטרפתי לג'וינט ישראל – אשלים. התחלתי כמנהלת פרוייקט בתכנית 'שיקום הגליל' תפקיד שבמסגרתו הובלתי פעילויות ותכניות התערבות חינוכיות לגיל הרך ביישובי הצפון. בשנת 2008, מוניתי לממונה מחוזית של התכנית 'התחלה טובה', 360 התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. בתפקיד זה הובלתי את התכנית ותורתה ב 40 יישובים בצפון הארץ, פיתחתי רצף שרותים ותכניות לגיל הרך, ליוויתי מנהלים יישוביים, בניתי מנגנון לעבודה בין מקצועית, פיתחתי מערך שותפויות ועוד. מאז 2013 אני מחזיקה בתפקיד ראש תחום ינקות, ביחידה לגיל הרך. תחום זה מפתח תפיסה מקצועית רחבה המזהה מרכיבים חותכים של צרכים ומענים ומאפשרת זיהוי מגמות ונושאים חדשים לפיתוח, התחום נמצא בשלבי צמיחה והתפתחות ואני שמחה על הזכות שנפלה בחלקי לקחת חלק בשינוי. מתגוררת ביקנעם ואמא גאה לאיתי וגיא. בהשכלתי, בוגרת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה מאוניברסיטת חיפה. מאמינה באמירה "דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד אחד" רק בעבודה משותפת נבנית קהילה וחברה עשירה וחזקה.

  אחר
 • ריטה פרו נסראלדין

  ריטה פרו נסראלדין

  ראש תחום גיל רך וחברה ערבית

  הצטרפתי לאשלים בשנת 2006  כמנהלת ארצית לתכנית הדגל 'שותפות אחד' בחברה הערבית. במסגרת התכנית, פיתחתי מספר תכניות בת שמטרתן הנגשת שירותים מערכתיים להורים וילדים בגיל הרך בראייה הוליסטית ובהתאמה תרבותית מתחומי הרווחה, החינוך והבריאות. כמו כן כתבתי את  מודל העבודה היישובי לגיל הרך בששה יישובים שלימים תרם לגיבוש עקרונות העבודה בתכנית הלאומית 'התחלה טובה'. תכניות אלו שואפות לצמצם את הפערים בקרב הילדים בחברה הערבית על ידי מתן מענה לצרכים הייחודים והתרבותיים של החברה הערבית. בתכנית ניתן דגש מיוחד לפיתוח תשתיות פיזיות שלא היו קיימות קודם לכן, כך הובלתי יחד עם צוותי את  בנייתם של תשעה מרכזים לגיל הרך המיועדים להורים וילדיהם ומסייעים בשירותי אבחון, איתור ומניעה של מצבי סיכון, הובלתי את בנייתם של חצרות גני ילדים, ופינות סיסומוטוריות בתחנות טיפת חלב. בשנת 2012 מוניתי למנהלת תחום ביחידה לגיל הרך באשלים, הובלתי מיפוי ארצי ושולחנות עגולים בנושא החינוך לגיל הרך בחברה הערבית שהוביל לבניית תכנית מערכתית נוספת לשיפור איכות החינוך לגילאי 3-6 בשותפות והובלה משותפת עם משרד החינוך האגף הקדם יסודי וזאת במטרה לקדם את המוכנות והבשלות ללמידה בקרב הילדים הערבים. כמו כן הובלתי מיפוי צרכים רחב היקף של ילדים בגיל הרך במרחב הבדואי כחלק מתכנית אסטרטגית שנמצאת לקראת השקה למען לקידום הילדים בגיל הינקות בחברה הבדואית בנגב. אני רואה בעבודה שלי שליחות לסיוע לילדים ומשפחות הנמצאים במצבי סיכון ותרומתי הצנועה לקידום דו קיום בין התרבויות השונות במדינה ולעתיד טוב יותר לכל אזרחיה. טרם הצטרפותי לאשלים שימשתי כמנהלת יחידת ההתנדבות באגף הרווחה בדלית אל כרמל במסגרתו יזמתי את הקמתן של מספר עמותות לסיוע לאוכלוסיות בהדרה ובניתי מערך יישובי של התנדבות. עסקתי בהנחית קבוצות ועבודה עצמאית עם ארגונים ועמותות ארציות כמו החברה למתנסים והאגודה לזכויות האזרח. בוגרת אוניברסיטת חיפה לסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וחינוך וסטודנטית לתואר שני במנהיגות וחינוך מאוניברסיטת חיפה. התמחיתי בהנחיית קבוצות, גישור ואימון אישי. נשואה ואם ל 2 בנים מתגוררת בדלית אל כרמל. בשעות הפנאי אני אוהבת לטפל בגינה שלי, לה אני קוראת 'שמורת הטבע של הנפש' אני נהנית מהכנת עוגיות ומאפים כתרפיה

  אחר
 • מירב חוג'ה

  מירב חוג'ה

  מזכירת יחידת הגיל הרך

  הצטרפתי לארגון הג'וינט בשנת 1999. מאז ועד היום מלאתי שורת תפקידים אדמיניסטרטיביים, ביניהם כמנהלת לשכת מנכ"ל תב"ת. כיום, אני משמשת כמזכירת היחידה לגיל הרך. בין תחומי אחריותי: ריכוז הוועדות המקצועיות, ליקוט חומרים עבור קשרי חוץ ותמיכה לוגיסטית בפעילות החברה הערבית. אני שואבת סיפוק רב מהאימפקט שהעבודה שלנו מייצרת בשטח עבור אוכלוסיות שלא תמיד מקבלות את תשומת הלב המגיעה להן. אני נשואה ואם לשלושה, מתגוררת בישוב אדם - גבע בנימין בסמוך לפסגת זאב. 

  אחר
 • אריאלה צור-גץ

  אריאלה צור-גץ

  מזכירת תחום הורים וינקות ותחום ילדים עם מוגבלויות

  הצטרפתי לג'וינט ישראל שנת 1995 כרכזת ועדת מלגות לחיילים יוצאי אתיופיה באגף עולים. בשנת 2000 עברתי לעבוד בעמותת אשלים במהלך השנים מילאתי מספר תפקידי אדמיניסטרציה ביחידות השונות במסגרתן נחשפתי בכל פעם לאוכלוסיות ותחומי תוכן שונים ומרתקים. כיום אני עובדת בתחום גיל הינקות ומשפחה ביחידה לגיל הרך ובתחום ילדים עם מוגבלות ומשפחותיהם ביחידת קהילה ומשפחה. מתחברת מאוד לעשייה החברתית הנעשית למשמעות והבנה של "עולם חסד יבנה"  ושמחה להיות חלק מהארגון ולעבוד עם אנשים הפועלים מהנשמה, באכפתיות רבה, כשהם חדורי משימה ורצון לשפר. מתגוררת במצפה יריחו, מציירת בצבעי שמן, חובבת ספרות תרבות וקולנוע.

   

  אחר
 • אבתסאם אבו חמד

  אבתסאם אבו חמד

  מנהלת תכניות גיל רך בחברה הערבית

  בוגרת תואר ראשון בהוראת מדעים ותואר שני בגישור וביישוב סכסוכים מאוניברסיטת תל-אביב ומורה למדעים בין השנים 1999-2001. משם המשכתי למחלקת החינוך בדלית אל כרמל כקצינת ביקור סדיר ורכזת פרויקטים חינוכיים, תפקיד עליו זכיתי בתעודת הצטיינות מטעם משרד החינוך במחוז חיפה. במשך חמש שנים הייתי עוזרת מנהל מחלקת החינוך, תפקיד מרכזי וחשוב אשר במסגרתו יכולתי להשפיע על הובלת תהליכים במערכת החינוך ביישוב. גם בתפקידי זה זכיתי לתעודת הצטינות מטעם הרשות המקומית. לאשלים הצטרפתי בשנת 2009, כאשר תפקידי הראשון היה בתכנית "360- התכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון באגד היישובים דלית אל כרמל ועוספיה. כיום, אני מנהלת תכניות גיל רך בחברה הערבית. אחת התכניות המערכתיות שאני מנהלת היא איכות החינוך בגני הילדים. אני מלווה מספר יישובים בחברה הערבית בפיתוח ובהובלת תכניות, רואה חשיבות רבה בתפקיד זה וגאה על כך. יחד עם השותפים הצלחנו לפתח מענים ולהקים תשתיות אשר ישרתו ילדים, בני נוער ומשפחותיהם בהתאם לצרכיהם. אני שואבת סיפוק רב מתחום עיסוקי ועובדת מתוך אמונה ורצון לחולל שינוי. מתגוררת בדלית אל כרמל, נשואה, אם לשתי בנות.

  אחר
 • בקי סרצ'ה

  בקי סרצ'ה

  מנהלת תוכנית בגיל הרך ו P.A.C.T

  בגיל שבע עליתי מאתיופיה, יחד עם משפחתי, לאחר מסע ארוך מהכפר לסודאן, דרך עצירה במחנה פליטים ומשם לארץ. התובנה שאני רוצה לסייע בשילוב הקהילה שלי בחברה הישראלית התפתחה בי במהלך שירותי הצבאי. מתוך כך, נרתמתי ליוזמת תכנית P.A.C.T, שביקשה לממש את הפוטנציאל של ילדים מקהילת יוצאי אתיופיה מגיל לידה, תוך עבודה מעמיקה עם הוריהם. כיום, שנים אחרי, אני המנהלת הארצית של התכנית מטעם הג'וינט. אני מבקרת ביישובים שבהם פועלת התכנית, רואה את הישגי הילדים ומברכת על קיומה. המפגש עם ההורים והילדים ממלא אותי אנרגיה ומזכיר לי את כוחה של העשייה. אני גאה להיות חלק מארגון התומך ופועל לקידום אוכלוסיות מוחלשות ומעניק להן הזדמנות למוביליות חברתית ולהצלחה בחברה הישראלית. בהשכלתי, בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן-גוריון ותואר שני במערכות למידה וחינוך בפקולטה לחינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. אוהבת מוזיקת B&R ומעריכה סרט טוב, במיוחד אחרי יום עבודה עמוס.

  אחר
 • דינה לפסקי

  דינה לפסקי

  מנהלת תכנית אפשרי בריא ורכזת קשרי חוץ

  דינה נולדה בארה"ב. בעלת תואר ראשון באנתרופולוגיה מ Grinnell College, Grinnell, Iowa ותואר שני במדעי הבריאות במיקוד בריאות בקהילה מ-Towson University, Maryland. במשך שלושת העשורים האחרונים עבודתה ממוקדת בעולי אתיופיה, בוכרה והרי קווקז ובאוכלוסיות ערביות ובדואיות, עם מיקוד בגיל הרך. בשנות ה-90 ניהלה בג'וינט ישראל את התכנית לקידום בריאות לעולי אתיופיה. במסגרת עבודתה בעמותת 'מרכז גוונים בקהילה' ניהלה את ההפצה הארצית של התכנית הביתית. במקביל, הוזמנה להשתתף כחברה בצוות מחקר בין-לאומי בנושא אפקטיביות תכניות לגיל הרך, בחסות קרן ברנרד ון-ליר מהולנד. בשנת 2003 הצטרפה לאשלים כמנהלת פרויקטים בגיל הרך. יחד עם משרדי החינוך, הבריאות והרווחה וגופים נוספים, פיתחה מגוון רחב של תכניות וחומרים בינהם, פיתוח מודל לאחיות בריאות הציבור לשיפור הטיפול בקהילה לפגים ומשפחותיהם לאחר השחרור מבית החולים. כיום, היא אחראית על התאמת והפקת חומרי תכנית H.E.N.R.Y הבריטית לעברית ולערבית. ב-2016 הצטרפה לצוות פיתוח משאבים של ג'וינט אשלים. מתגוררת בכפר סבא, אם לשני בנים וסבתא לנכד. אוהבת לבשל, לאפות לחמים ולרקוד, תופרת שמיכות טלאים.

  אחר
 • סבי מנגשה

  סבי מנגשה

  מנהלת תכניות בגיל הרך

  בוגרת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ובסוציולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ובוגרת תואר שני במדיניות וניהול בגיל הרך מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בעברי, ניהלתי ברמה הארצית את תכנית 'אופק לבגרות'. במסגרת תפקידי הייתי אחראית על בניית שותפות עם מנהלי בתי הספר, מנהלי אגפי חינוך ביישובים, משרדי ממשלה וקרנות וליוויתי מקצועית את צוותי התכנית. בשנת 2009 מוניתי לממונה המחוזית של התכנית 'התחלה טובה' לגיל הרך במחוז דרום, בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון של ממשלת ישראל. מהות התפקיד היה קידום ראייה אזורית ויישובית לפיתוח שירותים עבור ילדי הגיל הרך והוריהם הנמצאים במצבי סיכון, הובלתי שני פורומים מחוזיים, העוסקים בקידום הגיל הרך ברמת היישוב וברמת המחוז ועבדתי לצד מנהלי היישובים. בשנת 2016 נבחרתי למנהלת תכנית 'מסגרות תחילה', המיועדת לשפר את איכות הטיפול – חינוך באמצעות פיתוח, יישום והטמעת סטנדרט של פיקוח והדרכה במעונות היום המוכרים. מרגש אותי לשמוע על שינויים חיוביים, גדולים כקטנים, בקרב אוכלוסיות היעד השונות בתכניות. ברמה האישית אני חותרת לחולל שינוי בתפיסה ויציאה מקיבעון מחשבתי. מתגוררת בפתח תקווה, רווקה, אוהבת לרקוד, לצפות בסרטים, לטייל, לרוץ וליהנות מארוחה טובה.

  אחר
 • שרון פורת

  שרון פורת

  מנהלת תכניות לגיל הרך

  בוגרת תואר ראשון לסוציולוגיה ופסיכולוגיה בהצטיינות מאוניברסיטת קליפורניה סנטה ברברה ובוגרת לימודי תעודה לגיל הרך בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בהצטיינות גם כן. טרם הצטרפותי לאשלים עבדתי כעובדת סוציאלית בסוכנות היהודית, עם משפחות מהגרים שחוו קשיי קליטה. עסקתי בחיבור המשפחות לשירותים בקהילה ובמתן טיפול פיזי ונפשי בעת הצורך. לאחר עשור בתפקיד הצטרפתי לחברה למתנ"סים, שם עסקתי בפיתוח ובהובלה של תכניות לגיל הרך בדגש על גיל הינקות ובמתן ייעוץ והדרכה לאנשי מקצוע והורים. במסגרת התפקיד ניהלתי צוות שמנה כ-100 אנשי חינוך. בשנת 2008 התקבלתי לאשלים לתפקיד מנהלת תכניות לגיל הרך. ברבות השנים, פיתחתי וניהלתי תכניות ניסוי והכשרה, העוסקות בקידום ההתפתחות של ילדים ובהרחבת השירותים בקהילה עבור ילדי הגיל הרך, על כל רצף הסיכון, ובכלל זה קידום קשר הורה-ילד. במהלך עשר שנות עבודתי באשלים, אני עוסקת בפיתוח תכניות לקידום התפתחותם של ילדי הגיל הרך בחברה החרדית, וזאת בעיקר באמצעות בניית הכשרות פדגוגיות עבור צוותים חינוכיים , מתוך שאיפה לצמצם את הפערים ההתפתחותיים ולאפשר את מיצוי הפוטנציאל הטמון בכל ילד. על עבודתי בחברה למתנ"סים ובאשלים זכיתי באותות הצטיינות על מצוינות מקצועית ודבקות במטרה. מתגוררת בירושלים, אם לשני ילדים וסבתא לשני נכדים.

  אחר
 • שרית מצר גינדי

  שרית מצר גינדי

  מנהלת תכניות בגיל הרך

  בוגרת תואר שני בתכנון ערים ואזורים, הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ומאמנת מוסמכת מטעם איק"א, הטכניון, ייעוץ, ליווי, הדרכה ואימון ADHD. מדריכת טיולים וידיעת הארץ. בעברי שימשתי במספר תפקידים בתחום החינוך, הפיקוח וההוראה בבית ספר על-יסודי. הצטרפתי לג'וינט ישראל בשנת 2007 כרכזת תכניות מצוינות לילדים ולנוער, ולאחר מכן כממונה מחוזית בתכנית התחלה טובה (תכנית 360). במסגרת התכנית הנחתי את התשתית ליצירת מערך השירותים לגיל הרך במחוז חיפה. כמו כן, הייתי חלק מצוות הפיתוח והליווי של מרכזי הגיל הרך בפן הפיזי, הניהולי והתוכני במודל הבין-משרדי. בימים אלו אני מנהלת את תכנית הורים במרכז ביחידה לגיל הרך בג'וינט-אשלים. אני מאמינה גדולה בחיים בסביבה קהילתית, שרואה את הפרט על מכלול צרכיו וכישוריו, חיים בהם הטבע והסביבה הם חלק מההוויה היום-יומית ולא מקום אליו יוצאים באופן נפרד. המוטו לחיים, שבו אני מאמינה: דרך ארץ קודמת לכל. נשואה ואם לשלושה, מתגוררת במושב מגדים, ביישובי חוף כרמל.

  אחר