הכירו את הצוות

 • יואב בוקעי

  יואב בוקעי

  מנהל יחידת ילדים נוער וצעירים

  יותר משני עשורים אני עובד עם בני נוער וצעירים במצבי סיכון. את דרכי המקצועית התחלתי בתפקידי חינוך והדרכה בתנועת הנוער העובד והלומד. בסוף שנות ה-90 הקמתי וניהלתי את חברת הנוער אשבל מסגרת פנימייתית לבני ולבנות נוער מנותקים, שנשרו מכפרי נוער ופנימיות אחרות, רובם מקרב יוצאי אתיופיה. כמו כן, במשך שבע שנים, שימשתי כמנהל הכללי של עמותת דרור בתי חינוך ולאחר מכן כמנהל ההקמה והתפעול של רשת בתי הספר העל-יסודיים "דרכא", מיסודה של קרן רש"י. בשנת 2012 הצטרפתי לג'וינט ישראל-אשלים כדי להקים ולהוביל את תחום הצעירים במצבי סיכון ועם הזמן מוניתי למנהל היחידה לילדים, נוער וצעירים. אני גר בקיבוץ ברור חיל, יחד עם רעייתי ושני ילדיי. השכלה: בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במינהל עסקים. מאמין גדול בשליחותנו החברתית ובמחויבות של אשלים ליצירת חברה אנושית מכילה, הוגנת ומכבדת. מזה שנים רבות, על קיר משרדי תלויה תמונה עם מילות השיר האהוב עלי, שאותו שרה שולי נתן: "אנא אלי, עשה אותי כלי לשליחותך במקום שבו מקננת שנאה – תן לי לזרוע אהבה, במקום שבו עלבון – סליחה, במקום שבו חושך –אור, במקום שבו עצב – שמחה".

  ראש יחידה
 • מיכל אטינגר

  מיכל אטינגר

  ראש תחום חינוך פורמלי וחוץ ביתי

  בוגרת תואר ראשון בחינוך, מוסיקולוגיה ואמנות ותואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת קורס מדריכי סטודנטים של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. בתחילת דרכי המקצועית לימדתי בבית הספר גבעת גונן, שבשכונת הקטמונים בירושלים וניהלתי את מרכז הלמידה "יד רחל". בתום עשר שנים של עבודה בשכונת הקטמונים, עברתי לעבוד כעובדת סוציאלית משפחה במחלקת רווחה בירושלים ואחר כך כעובדת סוציאלית ורכזת המתנדבים והקו האדום במרכז למניעת אלימות במשפחה של ויצו. מזה 16 שנה אני עובדת בג'וינט ישראל. תחילה כמנהלת תכניות וכיום כראש תחום חינוך פורמלי באשלים. אני מנהלת ומובילה צוות של מנהלי תכניות, האחראים לפיתוח וליישום של שירותים לילדים ונוער במצבי סיכון ומשפחותיהם. כילדה, גדלתי על סיפוריו של אבי, שכניצול שואה זכה לסיוע של אנשי הג'וינט במחנה העקורים. לטיולי תנועת הצופים יצאתי עם השמיכה שאבי קיבל מהג'וינט, אותה אני שומרת עד היום. אני גאה להיות חלק מהארגון שהעניק לאבי תמיכה ותקווה. מתגוררת בירושלים, נשואה, ואם לשלושה

  אחר
 • ד"ר פלורה מור

  ד"ר פלורה מור

  ראש תחום בכיר בחינוך

  בוגרת תואר שלישי בפסיכולוגיה חינוכית, מנחת קבוצות מוסמכת, פסיכותרפיסטית ומטפלת משפחתית. בתפקידה כראש תחום מומחה בכיר בחינוך, ביחידה לילדים, נוער וצעירים באשלים, גיבשה את התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית, כתוצאה משני עשורים של פרקטיקה חינוכית אפקטיבית לקידום רווחתם והתפתחותם של תלמידים בסיכון ובעקבות עריכת מחקר לדוקטורט על מאפייני הפרקטיקה החינוכית והפדגוגית האפקטיבית עם תלמידים תת-משיגים במצבי סיכון ומצוקה. עם תום המחקר התגבש מאגר יֶדע עשיר, המקשר בין דיסציפלינות שונות ומשלב מושגי יסוד, שיטות, אסטרטגיות וכלים יישומיים לקידום עשייה חינוכית בבית הספר, תחת התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית. בעשור האחרון, פותחו עשרות תכניות דגל, שהביאו לקפיצה פרדיגמטית של מערכת החינוך, מתפיסה של איתור וטיפול בתלמידים שאינם עומדים בסטנדרטים ומכוונים למסגרות עבור תלמידים תת-משיגים לתפיסה, שתלמידים מתרבויות ומרקעים שונים מחייבים גישה פדגוגית וחינוכית, התואמת את צרכיהם המובחנים. במקום שהתלמידים יתאימו את עצמם למערכת החינוך, התביעה כיום מהמורים היא להתאים את תכניתם לתלמידים עצמם. קידום הרווחה והמסוגלות של המורים לפעול כסוכני שינוי חברתיים, בעלי ראייה כוללנית ורב-ממדית אפשרה פיתוח מענים רגשיים, חברתיים, לימודיים ומשפחתיים, המצמצמים את הפערים החברתיים. עיקרי הפיתוח התורתי מופיעים בעט השדה 'התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית בשירות הגדילה של תלמידים תת-משיגים ובסיכון' ובהד החינוך 'לגדול בתוך קשר' נשואה ואם לשלושה.

  אחר
 • שלומי כהן

  שלומי כהן

  ראש תחום נוער וצעירים

  בעל תואר ראשון בביולוגיה בפקולטה למדעי החיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בחינוך באוניברסיטת JTS בניו יורק, מוסמך בהנחיית קבוצות מטעם אוניברסיטת תל אביב. את דרכי המקצועית בעבודה עם בני נוער בסיכון התחלתי בתכנית להכשרת מנהיגות בקרב סטודנטים מעיירות פיתוח ושכונות מצוקה. בחרתי לעבוד עם אוכלוסיות מוחלשות מתוך מטרה להחזיר את תחושת הגאווה והשייכות למקורות ולגרום לסטודנטים ליישם את המשאבים שלמדו חזרה בקהילות המקור שלהם מתוך תחושה של אחראיות ועשייה משותפת. לאחר מכן הצטרפתי ליחידה למעורבות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים, במסגרת תפקידי שם פיתחתי תכניות עבור בני נוער במצבי סיכון, והייתי אחראי על תכנית ההכשרה העיונית והמעשית של הסטודנטים. בהמשך הדרך השתלבתי בחסות הנוער אגף בשירות תקון (משרד הרווחה) העוסק בטיפול ומענה לנוער המצוי על קצה הרצף הסיכוני במטרה להעניק להם כלים להשתלבות על ידי מערך טיפול רגשי-נפשי. שהותי 'במסילה' היתה משמעותית ומעצבת והשפיעה ועודנה על תפיסת העבודה המקצועיות שלי ועל פועלי. לאשלים הצטרפתי בשנת 2009 כמנהל תכנית 'כלים למחר' שבמרכזה נוער קווקזי בבאר שבע. יחד עם הרשות המקומית והמנהיגות הצעירה יצרנו שיתוף פעולה שהקטין את מצבי הסיכון והביא לצמיחת מנהיגות מקומית. כיום אני ראש תחום נוער וצעירים באשלים מקדם ופועל למענם מתוך אמונה והעצמה כי יש ביכולתם לצאת ממצבי הסיכון ולבנות לעצמם עתיד טוב יותר.

  אחר
 • לילי מישלי

  לילי מישלי

  מזכירת יחידת ילדים, נוער וצעירים

  בעברי שימשתי כמזכירת הנהלה ורכזת מבצעי התרמה בעמותת אקי"ם ירושלים. שם אירגנתי מבצעי התרמה ארציים בשיתוף עיריית ירושלים ובתי ספר בעיר. לאשלים הגעתי לתחום מוגבלויות בשנת 2001 . במסגרת תפקידי כיום כמזכירה ביחידת ילדים נוער וצעירים אני אחראית על ניהול יומנו של ראש היחידה ושני תחומים נוספים ביחידה. אשלים הוא ארגון מיוחד ואני שמחה לקחת חלק בעשייה מעצימה כזו. מתגוררת בירושלים נשואה, אמא לשלושה וסבתא לשמונה. 

  אחר
 • ורד עטרי

  ורד עטרי

  מזכירה ביחידת ילדים, נוער וצעירים

  הצטרפתי לג'וינט-אשל לפני כ-17 שנה, כמזכירה בתחום שירותים מוסדיים. בשנת 2013 עברתי לאשלים, ליחידת ילדים, נוער וצעירים ואני עובדת בתחום זה ובתחום החינוך. מזה כשנתיים אני לומדת לתואר ראשון בחינוך ומאוד שמחה על כך, משום שנושאי הלימוד מתכתבים עם כל תחומי העשייה באשלים, כך שהחיבור מעניין ותורם לעבודתי. אני מתנדבת בעמותת "אח בוגר אחות בוגרת", פעילות המעניקה לי סיפוק עצום מעצם הנתינה לזולת. מתגוררת במודיעין, נשואה ואם לשלושה ילדים.

  אחר
 • אדוה ברקוביץ' רומנו

  אדוה ברקוביץ' רומנו

  מנהלת תכניות לנערות במצבי סיכון

  בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות במגדר מהאוניברסיטה העברית בירושלים, דוקטורנטית לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. טרם הצטרפותי לג'וינט מילאתי שורת תפקידים בעמותות ובמחלקות רווחה, שבהן טיפלתי וריכזתי תכניות לנערות ולצעירות במצבי סיכון. לאשלים הגעתי בשנת 2013 כמנהלת תכניות לנערות וצעירות במצבי סיכון. במסגרת תפקידי, אני אחראית על מספר תכניות לאוכלוסייה זו ופועלת במרץ להקל על המצוקות המורכבות ביותר בראייה מגדרית ותוך שיתופי פעולה נרחבים בין משרדי הממשלה והמגזר השלישי. עם השנים הבנתי, כי מורכבות התופעה של נערות וצעירות במצבי סיכון מחייבת את כולנו לעבוד על פי המודל החברתי-אקולוגי, כלומר לא לחתור רק לשינוי בנערות עצמן, אלא ואולי אף חשוב יותר, לחתור לשינוי בסביבה שלהן קרי, בקרב נערים, הורים, הקהילה והחברה ואכן, התכנית מיניות במרחב בטוח מביאה את האלמנטים הללו לידי ביטוי. אני שמחה על היכולת שנפלה בחלקי לתרום מתחום התמחותי לפיתוח מענים חסרים, לשכלל את הקיימים ולהוביל לעומק שינוי במצבן של נערות וצעירות. אני נשואה ליוסי, מהנדס תעשייה וניהול, אם לאלמוג בן ארבע ולאגם בת שנתיים. כשיש לי זמן פנוי, אני חובבת צילום, יוגה וטיולים בטבע.

  אחר
 • ד"ר דניאלה ביניש

  ד"ר דניאלה ביניש

  מנהלת תכניות משפט וקהילה

  בעלת תואר שלישי במשפטים באוניברסיטת פנסילבניה, בוגרת תואר ראשון ושני במשפטים מהאוניברסיטה העברית ובעבר פרקליטה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. בשנת 2006 עזבתי את עבודתי כפרקליטה ונסעתי לארה"ב ללימודי תואר שני ושלישי בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת פנסילבניה. לאחר סיום לימודי הייתי חוקרת אורחת ומרצה בבית הספר למשפטים בברקלי, שם גם שימשתי כמנהלת המייסדת של "המרכז למשפט, כלכלה וחברה בישראל". הצטרפתי לאשלים בקיץ 2013, עם חזרתי מארה"ב במטרה להקים את תוכנית בתי המשפט הקהילתיים בפרט ולפתח את תחום המשפט והקהילה באשלים בכלל. בעת לימודי נחשפתי לתחום של הליכים פליליים חדשים, נושא שהפך מאז לעיקר העיסוק המחקרי והמעשי שלי. עבודת הדוקטורט במסגרתה עסקתי בבתי המשפט פותרי הבעיות, היוותה את ההשראה והרקע המקצועי לפיתוח התכנית של בתי משפט קהילתיים, אותה אני מובילה באשלים. כיום, לצד העבודה באשלים, אני משמשת ראש התכנית למשפט פלילי וקרימינולוגיה במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן. אני מאמינה בכוחו ובחובתו של עולם המשפט להשפיע על בעיות חברתיות בכלל ולתת מענים לצעירים ומשפחות במצבי סיכון בפרט. עבורי פיתוח התכנית והיישום של המודל הפלילי החדש בבתי המשפט בישראל, מהווה הגשמת חלום, שהחל להירקם כבר במפגש הראשון שלי עם בתי משפט אלה. החיבור בין משפט וקהילה מאפשר הסתכלות חדשנית על בעיות חברתיות והפוטנציאל לשינוי הוא עצום. מתגוררת בתל-אביב, נשואה ואם לתאומים בן ובת.

  אחר
 • הלה צפריר

  הלה צפריר

  מנהלת תוכנית סנד

  בוגרת תואר ראשון בפילוסופיה וסוציולוגיה מאוניברסיטת העברית בירושלים ובוגרת תואר שני בעובדת סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. מטפלת משפחתית, מנחת קבוצות ומאמנת. התמחיתי שנים רבות בפיתוח ובהכשרה של מערכות חינוך מגוונות לעבודה חינוכית, המכוונת לצמצום פערים חברתיים ולמניעת הדרה. מלמדת בלימודי תואר שני להוראת תלמידים בהדרה במכללת "אורנים" ומפתחת תואר שני דומה במכללת אלקאסימי בבאקה אל גרביה. במהלך השנים הדרכתי והנחיתי קבוצות רבות של מנהלי בתי ספר, יועצות, פסיכולוגים חינוכיים, מנהלי אגפי חינוך ברשויות וצוותי רווחה, אשר ביקשו להתמחות בסיוע מותאם ורלוונטי לבתי ספר. עד שנת 2010 ניהלתי בית ספר לאימון אישי, שעיקר הקהל שלו היה אנשי טיפול. במקביל, עסקתי בייעוץ ארגוני למוסדות שונים, בין היתר למערכות חינוך יישוביות, מוסדות טיפול, ארגונים עסקיים, קיבוצים ומערכות בריאות. במסגרות אלו עסקתי גם בהנחיית סדנאות בנושאים שונים, כמו: תקשורת בין-אישית, תקשורת ארגונית, תהליכי למידה אפקטיביים, תהליכי מדידה והערכה, תהליכי ניהול, ניהול זמן, עבודת צוות ופיתוח צוות. בעבודתי באשלים, בעיקר זו הנוגעת לחברה הערבית, אני רואה עשייה מעוררת השראה ותקווה. מתגוררת בזיכרון יעקב.

  אחר
 • טלי גת

  טלי גת

  פיתוח ידע והכשרות, בית משפט קהילתי

  עובדת סוציאלית, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית (MSW) מאוניברסיטת לונג ביץ' בקליפורניה, תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב. בעלת רישוי מקצועי בעבודה סוציאלית קלינית במדינת קליפורניה (LCSW). חזרתי לישראל עם משפחתי לאחר שהות של כ-15 שנים בארצות הברית. עיקר עבודתי בארצות הברית היה בצוותי שיקום בבתי משפט לסמים, המודל הרווח בתנועת בתי המשפט לפתרון בעיות. בארץ, התחלתי לעבוד עם בתי המשפט הקהילתיים בשנת 2015. לאשלים הצטרפתי שנתיים מאוחר יותר, בינואר 2017. עבודתי כוללת פיתוח תכניות שיקום, הכשרות הצוותים לעבודה במודל של בתי משפט לפתרון בעיות, הכשרות ופיתוח מקצועי של מיומנויות עבודה עם מאפייני רקע של משתתפי התכנית, וליווי מקצועי של צוותי השיקום. אני שמחה להיות חלק מצוות אשלים, הפועל לשינוי תפיסות היסוד של מערכת המשפט בפרט, והחברה בכלל, בקשר לאנשים אשר נסיבות חייהם הובילו אותם לעבריינות. אני שואפת ליצור מפגש מיטיב, משוחרר מסטיגמות, המחולל שינוי בחייהם של המשתתפים מחד גיסא, ושל עבודת המערכות הציבוריות, מאידך גיסא. מתגוררת בתל מונד, נשואה ואם לשני ילדים.

  אחר
 • טלי ויסמן

  טלי ויסמן

  מנהלת תכנית בתחום החינוך

  עובדת סוציאלית קלינית (M.S.W), בעלת הכשרה בפסיכותרפיה, קשר הורה-ילד במצבי משבר ומומחיות בטיפול בילדים, מנחת קבוצות בשילוב אמנויות. במרכז ההוויה המקצועית שלי נמצא הקשר החשוב והמורכב שבין הורים לילדים. בתפקידיי הקודמים עסקתי בפיתוח מגוון מענים טיפוליים של שירותי הרווחה במעונות היום השיקומיים, המעונות הרב-תכליתיים ובמרכז ילדים הורים. עבדתי עם מגוון אוכלוסיות במצבי משבר ופיתחתי תכניות התערבות לחיזוק הקשר בין אבות לבנים, באמצעות פעילות אתגרית וחווייתית. שם גם הצטלבו דרכיי עם מיכל אטינגר, ראש תחום לחינוך פורמלי באשלים, שליוותה את הקמתו של המרכז והכירה את עשייתי מקרוב. לאשלים הצטרפתי כמנהלת תכניות בתחום החינוך הפורמלי ובפנימיות. אני אוהבת לטייל בעולם ולהכיר מקומות, אנשים ותרבויות. אני מאמינה גדולה בלמידה מתמדת מהנעשה בעולם לשיפור מתמיד וליצירת תכניות טובות יותר עבור אוכלוסיות היעד שלנו באשלים.

  אחר
 • יאיר קמייסקי

  יאיר קמייסקי

  מנהל תכניות קהילה, סביבה וחברה

  כנער צעיר עליתי מלטביה לישראל. אחרי שירות צבאי בצנחנים הגשמתי חלום ילדות והתחלתי בלימודי ארכיאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, אני בוגר תואר ראשון ושני בארכיאולוגיה. כיום מנהל תכנית מל"י, פיתוח מרחבי למידה ירוקים. במהלך השנים, ביצעתי עשרות חפירות וסקרים מפסגות סיני ועד רמת הגולן, פרסמתי מאמרים באקדמיה ואף הייתי שותף להקמת כפר הנוער "ניצנים", שבו התגוררתי מספר שנים. בשנת 1989 נקראתי על ידי JDC לצאת לאיטליה, כדי לסייע למאות אלפי היהודים שבחרו לא לעלות לישראל. עם חזרתי לישראל שימשתי כמנכ"ל מרכז תרבות עולים, לצד עבודה שוטפת עם ג'וינט אירופה כמנחה חיצוני לפיתוח מנהיגות יהודית-קהילתית שם. בהמשך דרכי בג'וינט שימשתי כמנהל פרויקטים באגף צעירים עולים ובשנת 2017 הצטרפתי לאשלים. אני נהנה לשלב את אהבת האדם שבי עם איכות הסביבה. אני מאמין גדול, שבעיות מורכבות פותרים באמצעות עשייה רב-תחומית ונהנה לקום כל יום בבוקר ולהיות שותף לעשייה משותפת עם אנשי מקצוע, הבאים מעולמות תוכן שונים במטרה ליצור איכות חיים טובה יותר בישראל בכלל ולאוכלוסיות מוחלשות בפרט.

  אחר
 • יעל בן נון

  יעל בן נון

  מנהלת מקצועית תוכנית בשבילי +

  בשירותי הצבאי פיקדתי על כיתת טירונים. כמפקדת כיתה וסמלת מחלקה, הבנתי כבר אז שהייעוד שלי הוא ללוות אוכלוסיות הזקוקות לכך ולתמוך בהן. את לימודי הקרימינולוגיה והחינוך סיימתי בשנת 1999, משם המשכתי לתואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל-אביב. טרם הצטרפותי לאשלים ניהלתי את סניף עלם, העוסק בייעוץ והדרכה לנוער במצבי סיכון. במסגרת תפקידי ניהלתי צוות מצומצם של אנשי מקצוע, שכלל עו"ס, דיאטנית ופסיכולוג, בעזרתם גיבשתי צוות מתנדבים שסייע וליווה כ-100 בני נוער בשנה. בניהולי הוקם לראשונה צוות בין-תחומי וועדת היגוי עירונית לאיתור ולפיתוח מענים לנערות ונערים במצבי סיכון בקריית גת. בשנת 2006 הצטרפתי לאשלים וליוויתי את תכנית מוטב יחדיו, העוסקת בבניית חוסן קהילתי בשכונות מצוקה. עסקתי בתהליכי הפיתוח וההפצה של התפיסה ובגיבוש מערך תמיכה באזור הדרום בעתות חירום ומשבר ביטחוני. בשנים האחרונות, אני מלווה צעירים במצבי סיכון ומנהלת בשותפות עם משרד הרווחה את תכנית 'בשבילי מורחב', המלווה צעירים בתעסוקה, בלימודים ובמעורבות חברתית לקראת השתלבות עצמאית בחברה ובקהילה. אני אוהבת לשיר ומרבה בהליכה לניקוי הראש והנפש. כמו כן, אני מעורבת בעשייה קהילתית ומתנדבת שנים רבות בוועדת חינוך ותרבות באיזור מגורי. מתגוררת במושב שדה משה בחבל לכיש, נשואה לדוד ואם לארבעה.

  אחר
 • יעל מזרוחין

  יעל מזרוחין

  מנהלת תכניות בתחום צעירים וצעירות במצבי סיכון

  "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו". בוגרת תואר ראשון בחוג לפסיכולוגיה ותקשורת מאוניברסיטת חיפה, ובוגרת תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים מאוניברסיטת בר-אילן. בעברי, ניהלתי פרויקטים למען ילדים ונוער בסיכון במסגרות של הג'וינט ופר"ח. כמו כן, טיפלתי בילדים שהוצאו להשמה חוץ-ביתית במסגרת מעון לילדים "שבתאי לוי". התמקצעתי בתחום ההדרכה בקבוצת "גבים" כמנהלת מחלקת ההכשרות, שם הקמתי מערך קורסים ארצי ללימודי גישור, הכולל התמחויות ופרקטיקום. לאחר שבע שנים ב"גבים" עברתי לשדולת הנשים כמנהלת הדרכה ומנהלת פיתוח תכניות. בין התכניות שהובלתי ופיתחתי: תכנית נ. מ. ש 'נערות ונערים מובילים שינוי',שפעלה בבתי ספר ובמסגרות 'בתים חמים' לנערות ונערים, פרויקט 'שוות ערך' לצמצום פערי שכר מגדריים בקרב מעסיקים ופרויקטים להטמעת שוויון מגדרי, בקרב מעסיקים גדולים בארץ, ביניהם חברת החשמל בישראל. במאי 2016 הצטרפתי לאשלים וזכיתי לעסוק בתחום חדש וחשוב, צעירים וצעירות הנמצאים במצבי סיכון. כיום, אני שותפה להובלת מספר תכניות, ביניהן יש לך כתובת לליווי בוגרי כפרי הנוער והפנימיות של המנהל לחינוך התיישבותי, ו'ניצוץ ' למניעת נשירה וכליאה של חיילים במהלך השירות הצבאי. אני שמחה על חלקי בעשייה למען השתלבותם של צעירים וצעירות בחברה באופן מיטבי, שיאפשר את מימוש מלוא הפוטנציאל האישי שלהם ומקווה לפתח מענים מקצועיים נוספים. מתגוררת ברמת גן, נשואה לאיציק ואם לדורי ומיכאל.

  אחר
 • עו"ד מאיר אוחנה

  עו"ד מאיר אוחנה

  רכז בית המשפט הקהילתי מחוז מרכז

  בוגר לימודי משפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה עם התמחות בדיני עבודה וביטחון סוציאלי, התמחיתי במשרד עורכי הדין אשר חלד. הקמתי וניהלתי את בית הספר לועדי עובדים במכון הבינלאומי למנהיגות, בית ברל. כששמעתי על התכנית 'בתי משפט קהילתיים' הסתקרנתי מאוד, ידעתי שתפקיד זה  יאפשר לי לשלב את השכלתי מעולמות המשפט יחד עם האג'נדה החברתית שלי ליצירת חברה מכילה והוגנת יותר. אני משמש כרכז בית המשפט הקהילתי ברמלה משנת 2014 ועד היום.

  אחר
 • נויא ברעם

  נויא ברעם

  מנהלת תוכניות יזמות, תעסוקה והכנה לעולם העבודה

  בתחילת דרכי המקצועית בג'וינט (2001),  ניהלתי בצפון הארץ תכניות להורים וילדים יוצאי העדה האתיופית. שבהם תכנית 'גמלא', P.A.C.T ,  ו'מילה טובה'. עיקר העיסוק שלי בניהול התכניות שבאחריותי ברמה הארצית כללה בניית שותפויות איתנות ומשמעותיות לטווח הארוך, הנחיה וליווי של תפיסות עבודה עם אוכלוסיות היעד, העברת ידע לצוותים מקומיים בבתי ספר, במרכזים קהילתיים וברשויות מקומיות ליווי ההטמעה במערכת ופיקוח על איכות השירותים הניתנים לאוכלוסיות היעד. כל אלה מסבים לי סיפוק מקצועי ואישי כאחד. בשנת 2005 זכיתי להיות שותפה בהובלה ובפיתוח של תכנית הדגל מוטב יחדיו ומשנת 2010 אני אחראית על מטריית התכניות בתחום יזמות, תעסוקה והכנה לעולם העבודה בסביבות חיים המותאמות למאה ה -21 עבור בני נוער במצבי סיכון, יחד עם מגוון שותפים במשרדי הממשלה ובמגזר השלישי. בסל התכניות שלי כיום ניתן למצוא את  'חץ לעתיד' ו'עסקי כפרי', 'תכנית ההתנדבות והשותפויות', 'תכנית שותפים', ושתי תכניות פרה פיילוט 'עגלות המעבדה הניידות', וכן 'חדרי הבריחה במדעים'. משימה נוספת המונחת על שולחני היא יצירת שותפויות אסטרטגיות עם יזמים חברתיים, (פילנתרופים) המבקשים להיות מעורבים בעשייה חברתית. אני גאה להיות חלק מהמהפכה החברתית שבה נוטלים חלק היזמים החברתיים המכוונים ליצירת אימפקט חברתי בקרב אוכלוסיות היעד.. כתושבת הצפון, אני מוצאת עצמי בנסיעות ארוכות ולפעמים אין סופיות בכבישי הארץ, פוגשת אנשים מרתקים ומחויבים וחשה זכות גדולה להיות שותפה בפיתוח ובהובלה של שינוי עבור בני נוער לקראת עתידם כבוגרים, המשולבים בצורה משמעותית בחברה הישראלית.בעלת תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת דרבי ולימודי קדם משפטים באוניברסיטת חיפה

   

  אחר
 • עו"ד עדי בלוטנר

  עו"ד עדי בלוטנר

  רכזת בית המשפט הקהילתי מחוז דרום

  את דרכי המקצועית התחלתי בעמותת עלם, כרכזת עבודת רחוב עם בני נוער במצבי סיכון בעיר בת ים. לצד עבודתי, למדתי לתואר ראשון במשפטים ומגדר באוניברסיטת תל אביב. השילוב בין עבודת הרחוב לבין לימודי המשפטים עיצבו את שאיפותיי לעסוק בעריכת דין חברתית וקהילתית ולאחר לימודיי פרסמתי מאמר אקדמי בנושא 'משפט הרחוב'. עם סיום התמחותי בבית המשפט העליון בלשכתו של כבוד השופט סלים ג'ובראן, המשכתי לתפקידי הראשון כעורכת דין בקידום חקיקה ומדיניות במרכז רקמן באוניברסיטת בר-אילן. באותה תקופה עברתי להתגורר בעיר באר שבע והחלטתי לבנות את חיי בה. ההזדמנות להצטרף לצוות ההקמה של בתי המשפט הקהילתיים בישראל, ולרכז את בית המשפט הראשון, בעיר ובמחוז הדרום, הייתה ועודנה הזדמנות חיי. זכיתי באפשרות לשלב בין הידע המשפטי והסוציאלי שצברתי לבין היום יום שלי כתושבת העיר באר שבע ופעילה חברתית, ולהגשים את השקפת עולמי ואת תפיסתי המקצועית ביחס לאוכלוסיות על קצה רצף הסיכון והמפגש שלהם עם החוק. מזה שלוש וחצי שנים אני מרכזת את הפעילות של בית המשפט הקהילתי במחוז דרום, למען צמצום רצידיביזם וחיזוק בטחונם האישי של תושבי המחוז, העיר והקהילה שאני ומשפחתי חלק ממנה.

  אחר
 • עדי דרנגר - מרום

  עדי דרנגר - מרום

  מנהלת תכנית מנט"ה

  נולדתי וגדלתי בירושלים. בעת שירותי הצבאי כמש"קית ת"ש, נחשפתי לאוכלוסיות מעוטות יכולת מכל קצוות הארץ. הסיפורים האישיים נגעו בי והיו מאירי עיניים. בעקבות זאת, החלטתי שברצוני לתמוך בקידום החברה הישראלית וצמצום הפערים בה. סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובחינוך באוניברסיטת בן-גוריון ותואר שני בייעוץ ארגוני באוניברסיטת בר-אילן. כמו כן, למדתי הנחיית קבוצות. עם סיום לימודיי ייצגתי את ישראל כשליחה של הסוכנות היהודית בבואנוס איירס. במהלך שליחותי, יזמתי פרויקט הסברה, בשיתוף עם השגרירות הישראלית, חברות היי-טק ישראליות ומומחים בנושא הקונפליקט הישראלי-פלסטיני, במטרה לקדם את מעמדה של ישראל בעולם. עם שובי לארץ, המשכתי לעבוד עם אוכלוסיית העולים החדשים, כרכזת וסגנית מנהלת התכנית לחיילים בודדים עולים של "נפש בנפש". הרצאתי בבסיסי צה"ל בנושא עלייה וקליטה והפקתי מגוון פרויקטים וכנס רב-שנתי עבור למעלה מ-1,500 חיילים בודדים, במטרה לעזור לעולים להתאקלם בארץ ובצבא ולסייע להם בנבכי הבירוקרטיה המקומית. לאחר מכן, עבדתי בעמותת "חינוך לפסגות", המקדמת מצוינות בפריפריה, שיקמתי ובניתי מחדש מרכז למצוינות עבור בני נוער בעכו. בשנת 2017 הצטרפתי לאשלים כאחראית על הפעלה והטמעה של תכנית מנט"ה בבתי ספר ובמכללות מקצועיות, וכרכזת פיתוח פדגוגי של תכנית חץ לעתיד. אני נשואה וגרה במושב רשפון. בזמני הפנוי אני אוהבת לצאת לטיולים עם הכלבים שלי ולהתנסות במגוון בישולים.

  אחר
 • רונה אליעזר

  רונה אליעזר

  מנהלת תוכניות לצעירות וצעירים במצבי סיכון

  בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת בר-אילן ותעודת הנחיית קבוצות מבית ברל. בעברי המקצועי ניהלתי, במשך חמש שנים, ניידת לילה מטעם עמותת "עלם" בעיר תל-אביב-יפו. ניידת המסייעת לבני נוער צעירים וצעירות, החל בסיוע ראשוני, טיפול רפואי, מזון, מחסה, ליווי בהליכים פליליים וביצירת קשר משמעותי, המהווה כתובת לפניות והנגשת שירותים. משם המשכתי לעמותת "אותות", שבה ניהלתי את "מקום אחר" הוסטל חרומי, המעניק קורת גג זמנית לבני נוער. כמנהלת המקום, ביקשתי לתת לנוער סביבה בטוחה, המאפשרת פסק זמן מהכאוס הסובב אותם, במקום הלוקח מהם את צרות ההישרדות היום-יומיות ומאפשר לאגור כוחות ולתכנן את המשך דרכם. לאשלים הצטרפתי בשנת 2014 כמנהלת תכניות לצעירים. בהובלתי פותחו שתי תכניות: תכנית 'ניצוץ' ותכנית 'משלי', שתרמה רבות להעלאת המודעות לחשיבותה של תעודת 12 שנות לימוד ככרטיס כניסה להשתלבות בחברה ויציאה ממצבי סיכון. במסגרת תפקידי אני חברה בפורום ארגונים למען צעירים במצבי סיכון, שבו הייתי שותפה לצוות פיתוח הקורס הראשון לעובדים עם צעירים וצעירות. במשך כל שנות עבודתי, אני מייחסת חשיבות רבה למפגש הבלתי אמצעי עם הצעירים והצעירות, מפגש שניחן באוטנטיות ובכנות בלתי פוסקת, הרואה את הצעיר וצרכיו ומאפשר לי להמשיך וליצור שירותים עבור צעירים הנמצאים בתחילת חייהם הבוגרים. אני אוהבת לקרוא ולבלות בטבע, חוף הים הוא מקום מושלם עבורי למחשבה.

  אחר
 • רונלי פארן-רותם

  רונלי פארן-רותם

  מנהלת תכניות בתחום החינוך הפורמלי

  בוגרת תואר שני באנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה. לאחר שמונה שנות מחקר בתחום החינוך, בדגש על ילדים ונוער בסיכון במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל, הצטרפתי לאשלים. במסגרת תפקידי אני מפתחת ומובילה מספר תכניות במטרה לצמצם את הפערים בהזדמנויות החינוכיות העומדות בפני תלמידים בישראל. השילוב בין מחקר לעבודה מעשית, בין למידה על תהליכי השינוי ללקיחת חלק בהם – היה החוט המקשר של כל הבחירות המקצועיות שלי. דוגמה טובה לכך היא עבודת המאסטר שלי, העוסקת בשיתוף עובדים מקומיים בארגוני פיתוח בינלאומיים בקניה. כשאני רואה את שיתופי הפעולה הנרקמים ומתחזקים לטובת בתי הספר והתלמידים, כשאני שומעת תלמידים מתארים חשיבה שונה בזכות משהו שקרה בתכנית, כשאני מרגישה שפתחנו להם עוד קצת את אפשרויות הבחירה, אני חשה סיפוק רב. הרגע הכי מספק עבורי, באופן אישי, זה כשאני מצליחה להרגיש שאנחנו סודקים עוד טיפה את תקרת הזכוכית הקיימת עבור רוב התלמידים שלנו. מתגוררת בהוד השרון, ואמא לשני בנים בגיל בית הספר, שאני אוהבת לספר להם על העבודה, ובמיוחד שמחה כשהם אומרים לי: "אמא, תביאי תכנית כזו לבית הספר שלי".

  אחר
 • עו"ד שירי רוט גל

  עו"ד שירי רוט גל

  רכזת בית המשפט הקהילתי מחוז תל אביב יפו

  התחלתי את דרכי המקצועית כתובעת פלילית של עיריית לוד ולאחר מכן כיועצת משפטית בחברה ציבורית. מילאתי מספר תפקידים נוספים שהתמקדו בפיתוח עסקי ועבדתי מול גופים ממשלתיים כגון: משטרת ישראל, משרד הרווחה והנהלת בתי המשפט. בשנת 2011 התחלתי את עבודתי במגזר השלישי כמנהלת פיתוח משאבים ושיתופי פעולה ב'עמותת זיו נעורים', הפועלת למניעת נשירה של בני נוער ממסגרות חינוכיות. אני בעלת תואר ראשון במשפטים LLB ובמנהל עסקים BA מהמרכז הבינתחומי בהרצליה וכן תואר שני במשפטים LLM בהתמחות בניהול מו"מ וגישור, מגשרת ובוגרת מסלול להנחיית קבוצות הורים במכון אדלר. במרץ 2017 הצטרפתי לג'וינט אשלים כרכזת תכנית בתי המשפט הקהילתיים במחוז תל אביב, תפקיד המשלב בין שני תחומי עניין מרכזיים המשפט והתרומה לחברה. בתפקידי הנוכחי אני שמחה להיות שותפה לשינוי תפיסה מערכתי ומשמעותי בעולם המשפט והרווחה. אני מרגישה כי כל הידע והניסיון שצברתי לאורך שנות עבודתי ניתבו אותי לתפקיד זה, אשר בו אני מביאה לידי ביטוי את החוזקות שלי. נשואה לאוריאן ואמא לאילי ואיתן, תאומים  ולדני. אני מרגישה ברת מזל שאני יכולה להיעזר בחוויות שאני חווה בעבודה על מנת לשמש לילדיי דוגמא בכל הנוגע לערכים של תרומה, נתינה וראיית האחר.

   

  אחר
 • שלומית פסח גלבוע

  שלומית פסח גלבוע

  מנהלת פיתוח ארגוני ומידע בתכנית יתד

  כמעט 20 שנה אני עוסקת בעולמות ההדרכה והייעוץ הארגוני, ושותפה להובלת תהליכי התפתחות ולמידה של ארגונים ואנשים. עם סיום לימודי התואר השני בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת תל-אביב, השתלבתי בתפקידי הדרכה וייעוץ ארגוני בחברת היועצים "לוטם". הובלתי תהליכי פיתוח הדרכה, התערבות ארגונית והטמעת מערכות מידע בעסקים ובארגונים מובילים במשק הישראלי. לאחר למעלה מעשור בעולם העסקי, בחרתי לעבור לעשייה חברתית, ולאחר שנתיים שבהן עסקתי בתחום האחריות התאגידית, הצטרפתי ב-2013 לצוות אשלים כמנהלת ההדרכה במרכז ידע ולמידה אשלים (מיד"א). בתפקיד זה הייתי שותפה לבנייה ולהתמקצעות של תחום ההדרכה והפיתוח הארגוני באשלים, פיתוח קורסים והכשרות לאנשי מקצוע ממגוון תחומי העשייה של אשלים, הבניה ויישום של תהליך התכנון האסטרטגי של אשלים. החל מינואר 2017 אני חלק מתכנית יתד,  התכנית הלאומית לצעירות וצעירים במצבי סיכון. לוקחת חלק בבניית השותפות, בתהליכי העבודה והפרופסיה המקצועית המתפתחת בתחום הצעירים.

  אחר