הכירו את הצוות

 • ד"ר רמי סולימני

  ד"ר רמי סולימני

  מנכ"ל ג'וינט ישראל אשלים

  הצטרפתי לג'וינט ישראל בשנת 1991, לאחר שכיהנתי כמנהל 'המרכז לחינוך טכנולוגי לנוער' בירושלים, שבו פותח מודל עבודה ייחודי לנוער מנותק. בתפקידי הראשון בג'וינט, פיקחתי על יישום מודל ייחודי זה ופעלתי להפצתו בכל רחבי הארץ. במהלך השנים, זכיתי להתקדם בשדרת התפקידים הניהוליים ובשנת 2005 התמניתי למנכ"ל אשלים. תחת הובלתי פותחו תכניות דגל, שהפכו לסימן ההיכר של הג'וינט בתחומי הגיל הרך, הקהילה, החינוך, הרווחה והבריאות. לאורך הקריירה המקצועית שלי, שילבתי בין עשייה חינוכית ולימודים אקדמיים, תוך דגש על עבודה עם ילדים, נוער וצעירים במצבי סיכון. כיום אני שוקד על ייזום, פיתוח והובלת מיזמים מערכתיים ברמה הלאומית עבור האוכלוסיות הפגיעות ביותר בחברה הישראלית, תוך הרחבת מעגל השותפויות עם ארגוני המגזר השלישי, המגזר העסקי והפילנתרופיה הישראלית. בעל תואר ב.א. בגיאוגרפיה ובחינוך, תואר מ.א. בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית, תואר מ.א. במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה ותואר דוקטור מהמרכז לחקר החינוך באוניברסיטת סאסקס באנגליה.

  מנכל
 • איתמר בן חור

  איתמר בן חור

  סמנכ"ל כספים

  במסגרת תפקידי אני אחראי על תכנון, פיקוח וביצוע בפועל של מערך התקצוב של אשלים על כלל התקשרויות העמותה עם הממשלה והתורמים ועם גופים מפעילים, ספקים ונותני שירות. אני מביא איתי לאשלים ניסיון בעבודה הן מהמגזר הציבורי באגף שוק ההון במשרד האוצר והן מהמגזר הפרטי כחשב ביטוח כללי בחברת מנורה.
  השכלה: בוגר תואר ראשון במדעי החיים וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במינהל עסקים מהמכללה למינהל. חשוב לי שהתכניות שלנו יוטמעו בהצלחה במשרדי הממשלה השונים ויחוללו שינוי והשפעה מהותית ומתמשכת בקרב אוכלוסיות היעד למענן אנו פועלים.

  שניה למנכל
 • נועה בן דוד

  נועה בן דוד

  מנהלת יחידת הגיל הרך

  מזה שני עשורים אני עובדת בג'וינט ישראל. התחלתי את דרכי באלכ"א, בתפקיד מנהלת פיתוח תכניות הדרכה ולמידה במגוון נושאים, בינהם תכניות בגישה רב-תרבותית להכשרת כוח אדם מוביל בשירותים החברתיים בישראל. בשנת 2000 עברתי לאגף חינוך ונוער, ונטלתי חלק בהובלת תכנית  PACT , לקידום ילדים בגיל הרך והוריהם מקהילת יוצאי אתיופיה. לימים תרמה תכנית זו לפריצת הדרך של תכנית 'התחלה טובה', ולמיצוב מקומו של הגיל הרך במסגרת 360 התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. משנת 2012 ועד היום אני עומדת בראש היחידה לגיל הרך, המובילה חזון, תכניות, הכשרות, מודלים חדשניים וסטנדרטים  יחד עם משרדי הממשלה, נציגי אקדמיה וגופים ציבוריים, לקידום נושא הגיל הרך בכלל ובגילי הילדות המוקדמת, בפרט. אחד המהלכים החשובים שאני עוסקת בקידומו הוא הובלה משותפת של המחקר הבינלאומי במסגרת ארגון ה OECD לבחינה וקידום סטנדרט למסגרת מיטבית לגיל הינקות עם האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בהשכלתי בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית, ובעלת רקע וניסיון בהנחיית קבוצות של אנשי מקצוע ובני נוער בסיכון במערכות קהילתיות ופנימיות.

  ראש יחידה
 • יואב בוקעי

  יואב בוקעי

  מנהל יחידת ילדים נוער וצעירים

  יותר משני עשורים אני עובד עם בני נוער וצעירים במצבי סיכון. את דרכי המקצועית התחלתי בתפקידי חינוך והדרכה בתנועת הנוער העובד והלומד. בסוף שנות ה-90 הקמתי וניהלתי את חברת הנוער אשבל מסגרת פנימייתית לבני ולבנות נוער מנותקים, שנשרו מכפרי נוער ופנימיות אחרות, רובם מקרב יוצאי אתיופיה. כמו כן, במשך שבע שנים, שימשתי כמנהל הכללי של עמותת דרור בתי חינוך ולאחר מכן כמנהל ההקמה והתפעול של רשת בתי הספר העל-יסודיים "דרכא", מיסודה של קרן רש"י. בשנת 2012 הצטרפתי לג'וינט ישראל-אשלים כדי להקים ולהוביל את תחום הצעירים במצבי סיכון ועם הזמן מוניתי למנהל היחידה לילדים, נוער וצעירים. אני גר בקיבוץ ברור חיל, יחד עם רעייתי ושני ילדיי. השכלה: בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במינהל עסקים. מאמין גדול בשליחותנו החברתית ובמחויבות של אשלים ליצירת חברה אנושית מכילה, הוגנת ומכבדת. מזה שנים רבות, על קיר משרדי תלויה תמונה עם מילות השיר האהוב עלי, שאותו שרה שולי נתן: "אנא אלי, עשה אותי כלי לשליחותך במקום שבו מקננת שנאה – תן לי לזרוע אהבה, במקום שבו עלבון – סליחה, במקום שבו חושך –אור, במקום שבו עצב – שמחה".

  ראש יחידה
 • שמואל ילמה

  שמואל ילמה

  מנהל יחידת משפחה וקהילה

  'הדרך לירושלים' הוא ספר שכתבתי על מסעי הרגלי בגיל 11 לאורך 600 ק"מ מאתיופיה לסודן ועל מסע חשוב לא פחות להשתלבותי בחברה הישראלית. טרם הצטרפותי לג'וינט כיהנתי כמנכ"ל בפועל של העמותה לקידום המשפחה האתיופית בבאר שבע ויזמתי את הפרויקט הבין-תרבותי בחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. מאז 1997 מילאתי שורה של תפקידים בג'וינט ישראל, ביניהם ראש תחום מסד קליטה - שותפות בין ארבעה משרדי ממשלה והג'וינט לפיתוח תכניות לשילוב קליטת הקבע של עולים בחברה הישראלית. כמו כן, כיהנתי כראש תחום צעירים ויזמתי את הקמתם של מרכזי צעירים ברחבי הארץ. כיום אני עומד בראש היחידה לקהילה ומשפחה באשלים, המפתחת ומנהלת תכניות של מעגלי חוסן משפחתיים וקהילתיים התומכים בפרט. בהשכלתי: בוגר תואר שני בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר תכנית 'מעוז' למנהיגות ציבורית- חברתית בישראל. פעיל חברתי ובינהם חבר בועד המנהל של קרן חנן עינור, חבר בועדה מייעצת לבנק ישראל , מייסד ויו"ר "פורום ירוסלם" להרחבת הסיפור הישראלי

  ראש יחידה