הכירו את הצוות

 • שמואל ילמה

  שמואל ילמה

  מנהל יחידת משפחה וקהילה

  'הדרך לירושלים' הוא ספר שכתבתי על מסעי הרגלי בגיל 11 לאורך 600 ק"מ מאתיופיה לסודן ועל מסע חשוב לא פחות להשתלבותי בחברה הישראלית. טרם הצטרפותי לג'וינט כיהנתי כמנכ"ל בפועל של העמותה לקידום המשפחה האתיופית בבאר שבע ויזמתי את הפרויקט הבין-תרבותי בחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. מאז 1997 מילאתי שורה של תפקידים בג'וינט ישראל, ביניהם ראש תחום מסד קליטה - שותפות בין ארבעה משרדי ממשלה והג'וינט לפיתוח תכניות לשילוב קליטת הקבע של עולים בחברה הישראלית. כמו כן, כיהנתי כראש תחום צעירים ויזמתי את הקמתם של מרכזי צעירים ברחבי הארץ. כיום אני עומד בראש היחידה לקהילה ומשפחה באשלים, המפתחת ומנהלת תכניות של מעגלי חוסן משפחתיים וקהילתיים התומכים בפרט. בהשכלתי: בוגר תואר שני בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר תכנית 'מעוז' למנהיגות ציבורית- חברתית בישראל. פעיל חברתי ובינהם חבר בועד המנהל של קרן חנן עינור, חבר בועדה מייעצת לבנק ישראל , מייסד ויו"ר "פורום ירוסלם" להרחבת הסיפור הישראלי

  ראש יחידה
 • מיכל גולן

  מיכל גולן

  ראש תחום מוגבלויות

  יותר מ-35 שנים שאני עוסקת בעבודה עם אנשים עם מוגבלות. שנים רבות עבדתי במשרד הרווחה בתפקידי פיקוח ובמשך כארבע שנים ניהלתי את השירות לשיקום בקהילה. אני בוגרת לימודי מוסמך לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, למדתי טיפול באמצעות שיאצו ואימון הורים לילדים עם ליקויי למידה. בחרתי לחקור את השפעת התכנית לשילוב פעוטות עם מוגבלות במעונות יום רגילים, באמצעות בחינת שביעות הרצון של הוריהם. על בסיס שנות ניסיוני וחומרים שפרסמתי בתחום, אני מוגדרת כמומחית בשיקום. משנת 2012 אני מנהלת את תחום ילדים ונוער עם מוגבלות ומשפחותיהם בג'וינט-אשלים. במסגרת תפקידי, אני אחראית לפיתוח שירותים עבור ילדים ונוער עם מוגבלות ומשפחותיהם, בשותפות עם משרדי הממשלה, ועוסקת בהעלאת המודעות לעניינה של אוכלוסייה זו באשלים, בג'וינט ובסביבה המקצועית הרחבה. בתפקידי אני עוסקת בתחומים מגוונים: תוכניות המעודדות את השתלבותם של ילדים ונוער בקהילה, תכניות העוסקות במניעה ובטיפול בפגיעותם של ילדים עם מוגבלות ועוד. חלק נכבד מפעילותי מוקדש לנושא משפחות, מתוך אמונה שלמשפחה מקום נכבד בהתפתחות ילדה, היא המומחית אודותיו ולכן ראוי שתהיה שותפה מלאה לפיתוח המענים עבורו. המרכז למשפחות, שהינן אחת מתוכניות הדגל אותם הנעתי יחד עם שותפים במשרד הרווחה, מביאה לידי ביטוי תפיסות מקצועיות אלה.  אני שמחה שנפל בחלקי להיות חלק משותפות רחבה שפועלת למען קהילה הוגנת ומכילה יותר. נשואה, אם לשלושה וסבתא לנכדים.

  אחר
 • ניר פאל

  ניר פאל

  ראש תחום חינוך בלתי פורמלי

  בוגר תואר ראשון בקרימינולוגיה ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר-אילן ובוגר תואר שני במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מרכז גילה לחינוך אזרחי ודמוקרטיה. בוגר קורס מנהיגות וקורס גישור וניהול מו"מ אינטגרטיבי. את דרכי המקצועית בעולם החברתי התחלתי תוך מיקוד בניהול שותפויות בין-מגזריות, ניהול ישיר של תכניות וניהול ידע. בעמותת "אלומה" כיהנתי כסמנכ"ל פיתוח ותכניות ובתוך כך הייתי אחראי גם על ניהול התשתית הטכנולוגית ותחום המדידה וההערכה. עוד לפני כן, כמנהל פרויקט בתכנית "זינוק בעלייה" חוויתי את האפשרות להיות שותף להנעת תהליכים משני מציאות ולהוביל צוות עובדים בפריסה ארצית לטובת ליווי והנגשת שירות צבאי לבני נוער יוצאי אתיופיה. אל הג'וינט הגעתי בשנת 2016 והיום אני אחראי על פיתוח והובלה של תשתיות, תכניות ותהליכים בתחום החינוך הבלתי פורמלי בחברה הישראלית, בשיתוף עם משרדי הממשלה הרלוונטיים. אני רואה בארגון הג'וינט פלטפורמה להזדמנויות מחוללות שינוי ושמח להיות חלק ממנו. אוהב לבשל ולעסוק בספורט, מתגורר בצור יצחק, נשוי + שלושה

  אחר
 • שרית ויזל

  שרית ויזל

  עו"ס, מנהלת תכניות, תחום משפחות

  בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בקומוניקציה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, בוגרת קורס מתקדם לגישור במשפחה. בכל חיי המקצועיים אני עוסקת בתחום של ילדים בסיכון ומשפחותיהם. אחרי כ-13 שנות עבודה בשטח ובעיריית ירושלים בתחום של ילדים מחוץ לבית, החלטתי לשנות כיוון. הגעתי לאשלים ב-2001, כדי לפתח ולנהל את התכנית 'מרכזי ילדים-הורים', המהווה כיום את תכנית הדגל של השירות לילד ולנוער במשרד הרווחה. מתוך עיסוק רב בתחום של ילדים מחוץ לבית, גברה בי ההכרה, כי למשפחות הילדים מגיעה הזדמנות אמתית וכנה לגדל את ילדיהם בצורה מיטיבה. כיום, עיקר התכניות שבאחריותי מיועדות לחיזוק הקשר הורה-ילד, למניעת הוצאת ילדים מהבית ולהחזרתם מסידורים חוץ-ביתיים. אני מאמינה, כי דרך קשר משמעותי של העובד הסוציאלי המטפל במשפחה והתכווננות אמיתית לעזור לה בכל מצוקותיה, ניתן לקדם ולעזור למשפחות לקבל את מה שרובן רוצות יותר מהכול: להיות הורים מיטיבים. תכניות אלו פועלות בשותפות מלאה עם משרד הרווחה ומהוות כיום את היישום של מדיניותו. אני רואה עצמי בת-מזל להיות שותפה בתהליכים משמעותיים והרי גורל המשפיעים על חייהם של משפחות וילדים רבים

  אחר
 • איילת גל

  איילת גל

  מזכירת היחידה

  בשנת 1997 התחלתי לעבוד בג'וינט. במהלך השנים מילאתי קשת של תפקידי מזכירות ביחידות השונות. אחד מהם היה מזכירה באגף חינוך ונוער, בהמשך מזכירה ביחידת ילדים, נוער וצעירים, בגיל הרך ובשנים האחרונות ביחידת קהילה ומשפחה. במסגרת תפקידי אני אחראית על תיאומים, ניהולי יומן, ארגון טכני של ימי היחידה, עדכון נתוני מחשב במערכות השונות וועדות רבות-משתתפים. מתגוררת בירושלים, נשואה+2.

  אחר
 • אביטל בן שלום

  אביטל בן שלום

  מנהלת פיתוח ידע והכשרות בתכנית נושמים לרווחה במרכזי עוצמה

  בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ובמדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בתפקידי הקודם עבדתי ב"מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בירושלים", שם ריכזתי את מחלקת החינוך וההסברה. במסגרת התפקיד הייתי אחראית על הכשרה וניהול צוות המנחים של המרכז, פיתוח סדנאות ותכניות שונות, שיווקן והעברתן לקהלים מגוונים. בשנת 2015 הצטרפתי לג'וינט כמנהלת פיתוח הידע וההכשרות של התכנית נושמים לרווחה במרכז עוצמה. אני אחראית על כתיבה והנגשת התורה המקצועית של התכנית, פיתוח תכניות הכשרה לעובדים וכן על חילוץ ידע חדשני, המתפתח בתכנית והפצתו. העבודה בג'וינט-אשלים מאפשרת לי לקחת חלק משמעותי בהשפעה על החברה הישראלית ובפרט על השירותים החברתיים הניתנים לאנשים הפגיעים ביותר בתוכה. האפשרות שלי לתרום לשיפור השירותים האלה באמצעות היכולות שלי בחילוץ ובניתוח ידע, בכתיבה ובפיתוח תכניות הכשרה, גורמת לי סיפוק רב. מתגוררת בירושלים, נשואה ואם לשלושה ילדים.

  אחר
 • אודליה כרמי

  אודליה כרמי

  מנהלת תכניות קהילתיות

  בוגרת המחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בוגרת לימודי תעודה בהנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב, זוכת פרס ע"ש יפה לונדון יערי ופרס שפיצר לרווחה חברתית בנגב בשנת תשע"ו. בתחילת דרכי לקחתי חלק במאבק להפרטת השירותים החברתיים ובמאבקים לקידום זכויות עובדים. בין פעילויותיי בשנים אלו, הקמת ועד עובדות הניקיון הראשון בארץ וניהול מוקד הזכויות לנפגעי הפרטת השירותים החברתיים של איגוד העובדים הסוציאליים ואוניברסיטת בן-גוריון. הייתי בין המקימות הראשונות של תנועת "עתידנו" למען עתיד העבודה הסוציאלית ותא "עמותא" ומיוזמות צו ההרחבה לעובדים סוציאליים בשירותים המופרטים. במשך שנים רבות עבדתי בארגון ממזרח שמש בית מדרש מסורתי למנהיגות חברתית. במסגרת זו ליוויתי קבוצות של מנהיגות ופעילים בתהליך לפיתוח תודעה ועשייה חברתית. גם היום אני משתדלת לשלב בחיי לימוד ומעשה. לאשלים הגעתי כחלק מהצוות הניהולי של תכנית מוטב יחדיו בעיריית באר שבע, מתוך שאיפה לקדם את העבודה עם קהילות בארץ ובאמונה שאשלים היא המקום לכך. בתפקידי העכשווי אני אמונה על פיתוח וניהול תכניות קהילתיות, ביניהן תכנית מרק"ם קהילתי, תכנית המשך למוטב יחדיו, שמטרתה להעמיק בפיתוח הקהילתי בתחומים של זהות ושייכות, מנהיגות, מרחב פיזי ורשתות קהילתיות. כמו כן, אני לוקחת חלק בהטמעת התכנית לשיתוף ציבור לשילוב לקוחות בתכנית הלאומית ובית הספר כעוגן קהילתי. בעבודתי אני שואפת לשלב בין פיתוח קהילתי לצדק חברתי. אני יזמת בנשמתי, אוהבת ללמוד, ללמד וליצור ואשמח לשיתוף פעולה עם דיסציפלינות שונות בקהילה.

  אחר
 • איריס סוקולובר-יעקובי

  איריס סוקולובר-יעקובי

  עובדת סוציאלית, מנהלת תכניות, תחום משפחות

  הגעתי לאשלים לאחר 15 שנים, שבהן עסקתי בתחומים שונים של עבודה סוציאלית, בעיקר במחלקות לשירותים חברתיים. אני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בתפקידי האחרון ניהלתי את תחום העבודה הקהילתית באגף הרווחה בעיריית בת-ים. במהלך השנים עבדתי עם אוכלוסיות מגוונות בתחום הפרטני, הקבוצתי והקהילתי וכן עסקתי בהדרכת סטודנטים ועובדים. מכולם למדתי על היכולת להאמין בשינוי חברתי ולפעול לקידומו. ב-2010 הצטרפתי לאשלים לתכנית מוטב יחדיו ומוניתי למנהלת אזור מרכז. לאחר שנתיים עברתי לעסוק בפיתוח תכניות למשפחות כדוגמת מפ"ה. אני נהנית להוביל שותפויות לקידום מענים לצרכים מגוונים של משפחות, המתמודדות עם מצבי חיים מורכבים. מענים למשפחות החיות בעוני ולמשפחות המתמודדות עם אובדן ושכול. אני מאמינה, ששותפות טובה עונה על צורך אמיתי, מביאה חדשנות לעשייה היום-יומית לצד מתן כבוד לקיים ונותנת מענה רלוונטי למשפחות ולאנשי המקצוע המלווים אותן. בסדר היום שלי אני מצליחה לשלב חלקים מקצועיים, כמו הובלת תהליכים, הנחיה והדרכת עובדים, ובעיקר פיתוח שותפויות משמעותיות להובלת מענים ולחיזוק העשייה החברתית. אני מרגישה בת מזל על היכולת להעמיק בלמידה ובעשייה עם שותפים מחויבים, המפרים את עבודתי, לצד היכולת להשפיע ולפעול לקידום ערכים של צדק חברתי.

  אחר
 • אפרת כהנא- בקלר

  אפרת כהנא- בקלר

  מנהלת פיתוח מודלים מרכזי עוצמה

  בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בניהול משאבי אנוש מאוניברסיטת פרמינגהאם, בוסטון ארה"ב (ללא תעודה), מנחת קבוצות מוסמכת ומאמנת אישית וקבוצתית בתחום הקריירה. את דרכי בג'וינט ישראל התחלתי לפני חמש שנים באגף תב"ת, כמנהלת "מעברים" ארצית בתחומי הפרט וההשמה, היזמות, קשרי מעסיקים והקהילה. מהות תפקידי היה ניהול ארצי של התכנית והטמעתה במשרד הרווחה. נושא התעסוקה קרוב לליבי ועובר כחוט השני לאורך שנות עבודתי. עם הצטרפותי לאשלים, בשנת 2015, הייתי בצוות הקמה של התכנית נושמים לרווחה במרכזי עוצמה. אני שמחה לרתום את כישוריי במטרה לסייע לאוכלוסיות מוחלשות למצוא את ייעודם המקצועי ולשפר את מצבם המשפחתי. אני נהנית לראות שההשקעה נושאת פירות ומשנה את דרך העבודה אצל הצוותים ואת החיים של אוכלוסיות היעד. אני אוהבת לטייל בארץ ובעולם, במיוחד בדרך של טראקים. מתגוררת במודיעין, נשואה ואם לילד.

  אחר
 • גילה גבלינגר

  גילה גבלינגר

  מנהלת תכניות בתחום ילדים ונוער עם מוגבלות

  אהבת האדם הייתה ערך מרכזי בבית הוריי, עוד בימי ילדותי בפרברי ניו יורק. זו כנראה הסיבה לחיבור הטבעי שהיה לי לעבודה סוציאלית. לאחר שהשלמתי את לימודי התואר הראשון בעבודה סוציאלית קהילתית, באוניברסיטת בר-אילן, התחלתי לעבוד בתחום המוגבלויות בדגש על הגיל הרך. שימשתי כעובדת סוציאלית של מעונות יום שיקומיים ולאחר מכן גם כמנהלת רשת של מעונות יום שיקומיים ברשות המקומית. המשכתי ללימודי תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת תל-אביב, כשבני הקטן חולק איתי את ספסל הלימודים. לאחר מכן, השתלבתי כמפקחת ארצית באגף למחקר, תכנון והכשרה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, שם עסקתי בניהול ובפיתוח ידע ולמידה ארגונית בשלל הנושאים שבהם עוסק המשרד וגם סביב נושא המוגבלות. כיום, אני מנהלת תכניות לילדים ולנוער עם מוגבלות ובני משפחותיהם ומתמקדת, בין השאר, בתכניות לגיל הרך. אני רואה בתפקיד הזדמנות ליישום הידע שרכשתי ותחומי התמחותי מתפקידיי הקודמים. אני מתגוררת ביהוד במסגרת של גרעין קהילתי ואם לשלושה.

  אחר
 • זיוה שגיב

  זיוה שגיב

  מנהלת נושמים לרווחה במרכז עוצמה

  בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל-אביב. התחלתי את דרכי המקצועית כמדריכה ורכזת בחסות הנוער, בשנת 2004 הצטרפתי לג'וינט וצברתי ניסיון רב בפרויקטים חברתיים שונים, ביניהם: ניהול תכנית P.A.C.T לקידום הורים וילדים יוצאי אתיופיה ברחובות וריכוז מחוזי בתחום הגיל הרך בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. תפקידים אלה אפשרו לי היכרות מעמיקה עם סוגיות חברתיות מגוונות ונתנו לי הזדמנות להשפיע ולקדם שינוי בחברה הישראלית. החל מ-2016, אני מנהלת ארצית של התכנית נושמים לרווחה במרכז עוצמה, הפועלת לשיפור מצבן של משפחות החיות בעוני ובהדרה חברתית וליצירת מוביליות חברתית. תפקיד זה מאפשר לי להביא לידי ביטוי את הידע המקצועי והארגוני שצברתי ולהיות חלק משותפות רחבה, המקדמת צדק ושוויון חברתי. מתגוררת בגבעת ברנר, נשואה ואם לשלושה.

  אחר
 • יהודה זוסמן

  יהודה זוסמן

  מנהל תכניות אזור מרכז

  ב"ה יליד ירושלים, דור עשירי. בשלב מסוים, עליתי לגליל והייתי בין מקימי מצפה הושעיה. עבדתי בחברה להגנת הטבע במשך 15 שנה במגוון תפקידים, ביניהם תפקידי הדרכה, ניהול בית ספר שדה, ייעוץ והנחיה לאנשי חינוך בצפון הארץ בתחומי ידיעת הארץ. במחצית שנות ה-90 יצאתי עם משפחתי לשליחות בצרפת, לאחר שנתיים, עם חזרתי ארצה, החלטתי על שינוי כיוון מקצועי. למשפחת הג'וינט הצטרפתי ב-1997 ומאז עברתי בכמה צמתים חשובים, הקשורים לקליטת עולי הקהילות מאתיופיה ומקווקז. ריכוז הקואליציה החינוכית למען יוצאי אתיופיה בצפון הובילה אותי לניהול התכנית לילדים והוריהם PACT. בהמשך, הייתי ממונה 'התחלה טובה' של התכנית הלאומית לילדים בסיכון. בעשור האחרון אני חבר בצוות המפתח ומטמיע את מוטב יחדיו בשכונות המודרות ביותר בערי הצפון בחברה היהודית והערבית. הצוות, כיום, שוקד על מענה למינהל חברה ונוער במשרד החינוך בתחום הבלתי פורמלי בחברה הערבית. אני מורה דרך, מגשר, יועץ ומחנך. מגיע כל יום לעבודתי מתוך שליחות ושאיבת ידע וכוחות מתוך המקורות היהודיים והאוניברסליים.

  אחר
 • יפעת קליין

  יפעת קליין

  מנהלת תכניות בתחום ילדים ונוער עם מוגבלות

  "גיליתי" את העבודה הסוציאלית בשירות הלאומי, כששירתי כרכזת פרויקטים וחונכויות במחלקת הרווחה בקדימה ומאז היה לי ברור שזה הכיוון. סיימתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית במסלול קהילתי ותואר שני במסלול שיקום באוניברסיטת בר-אילן. לאורך כל השנים עסקתי בעיקר בעבודה קהילתית בתחום של אנשים עם מוגבלות. התחלתי את דרכי במחלקת הרווחה בעירייה, שם קידמתי תכניות עבור אוכלוסיות של אנשים עם מוגבלות, מחפשי עבודה, משפחות חד-הוריות, ועוד. במקביל, עבדתי במתנ"ס קריית אונו בתפקידים מגוונים, במשך תשע שנים, כאשר בשלוש השנים האחרונות ניהלתי את תחום אוכלוסיות מיוחדות. במסגרת עבודתי במתנ"ס ריכזתי והנחיתי קבוצות בתכנית "רעים", שאשלים הייתה שותפה בפיתוחה. במקביל, המשכתי להנחות קבוצות כעצמאית ולהדריך סטודנטים לעבודה סוציאלית קהילתית באוניברסיטת בר-אילן. לאשלים הגעתי כפרויקטורית וניהלתי את תכנית 'מצוף', שעסקה באיתור ובדיווח על התעללות בקרב ילדים, נוער וצעירים עם מוגבלות. החל משנת 2010 אני מנהלת תכניות בתחום ילדים ונוער עם מוגבלות ואחראית בעיקר על תכניות העוסקות בהשתלבות של ילדים, נוער וצעירים עם מוגבלות בקהילה ובמסגרות פורמליות ובלתי פורמליות שונות. בין התכניות: השתלבות ילדים ונוער עם מוגבלות בתנועות הנוער, לשם שינוי, שיבולים-השתלבות במכינות קדם-צבאיות, מגמה לעתיד ועוד. בזמני הפנוי אני עוסקת באמנות ובצורפות. כמו בתכניות שלנו באשלים, כך גם בצורפות - מתכננים, מתחילים עם חומר גלם פשוט, מנסרים, מלחימים ומעצבים עד שיש מאין - נוצר תכשיט. אני נהנית מהאפשרות לפעול בממשקים מגוונים, להשפיע ולהיות חלק מתהליך שהופך את החברה שלנו למכילה יותר.

  אחר
 • מיכל כהן-הטב

  מיכל כהן-הטב

  מנהלת תכניות בתחום משפחות

  עורכת דין ובעלת תואר שני בלימודי מגדר. במשך כעשור עבדתי כיועצת משפטית במשרד הרווחה. במסגרת זו ניהלתי הליכים משפטיים בנוגע להזנחה והתעללות בילדים, אפוטרופסות, אבהות, סחר בנשים, ועוד. בשנים 2006-2004 למדתי בבית הספר למנהיגות חינוכית במכון מנדל, שם פיתחתי את תכנית 'מסע הורות משותף', תכנית הנותנת מענה אינטנסיבי בכל תחומי החיים למשפחות מוחלשות, וזאת על מנת לפתוח בפניהן הזדמנות לשיקום משמעותי, למנוע הוצאת ילדיהן למסגרות חוץ-ביתיות ולחסוך את הכאב הכרוך בכך. אני עובדת בג'וינט-אשלים מספטמבר 2006. תחילה כעוזרת מנכ"ל, מנהלת שותפויות וממונה על תכניות אשלים במסגרת פרויקט שיקום הגליל, לאחר מכן כמנהלת תכניות בתחום ילדים ונוער עם מוגבלות, וכיום מנהלת תכניות בתחום משפחות. בתחום ילדים עם מוגבלות התמקדתי בתכניות למשפחות, תוך שימת דגש על המומחיות הייחודית של ההורים ועמידה על כך, שיהיו שותפים מלאים בפיתוח וביישום תכניות עבורם ועבור ילדיהם. תכנית הדגל שפותחה בנושא זה היא המרכזים למשפחה, המיועדת למשפחות לילדים עם מוגבלות, אשר פרוסים ברחבי הארץ, מעכו ועד באר-שבע. כיום, שותפה בבניית תפיסות חדשניות בעבודה עם משפחות במצבי סיכון, תוך התמקדות בעבודה עם משפחות עולים. בעלת תעודת הוראה, מתרגלת ומלמדת יוגה לפי שיטת איינגר וסטודנטית ללימודי תואר שני בטיפול בתנועה במכללת דוד ילין. אסירת תודה על הזכות להיות שותפה לעשייה החדשנית והחשובה של אשלים.

  אחר
 • מרב קינן-אורנשטיין

  מרב קינן-אורנשטיין

  מנהלת תכניות קידום בריאות

  מאמינה בקידום בריאות ככלי ליציאה ממצבי סיכון. שמחה לקום בבוקר לעבודה, שיש בה יצירתיות, חדשנות ושיתופי פעולה למען ילדים ובני נוער; נהנית לפתח את תחום קידום בריאות הקהילה בפרט והעשייה הקהילתית בכלל. בוגרת תואר ראשון ותואר שני במדעי התזונה (M.Sc.Nutr) מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעלת תעודת תזונאי-דיאטן מטעם משרד הבריאות. לג'וינט-אשלים הגעתי מעולם הבריאות והתזונה. עבדתי כדיאטנית קלינית בבית החולים תל השומר, בשירותי בריאות כללית ובסקטור הפרטי. התמחיתי בטיפול פרטני, בהנחיית קבוצות, בהדרכת סטודנטים ומתמחים ובניהול צוות דיאטניות. מתוך רצון לעשייה חברתית וביסוס מדיניות ציבורית מקדמת אורח חיים בריא ביישובים מהפריפריה החברתית- גיאוגרפית של ישראל, בחרתי לעבור מטיפול פרטני לפיתוח וניהול תכניות עבור ילדים ובני נוער במצבי סיכון. כך מצאתי את עצמי, בשנת 2008, חלק מצוות הפיתוח באשלים, שעסק בבניית תכניות ומענים לקידום בריאות עבור אוכלוסיות אלו. החיבור שלי לתכניות קהילה הוביל אותי באופן טבעי להצטרף, בשנת 2015, לצוות המנהל את מוטב יחדיו, תכנית השואפת לחולל שינוי משמעותי בשכונות מוחלשות ולהפוך את השכונה למיטבית עבור ילדיה.

   

  אחר
 • מימי סימבליסטה - שמואלי

  מימי סימבליסטה - שמואלי

  מנהלת הכשרה והדרכה תכנית אתגרים

  בוגרת תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה של המזרח התיכון מהאוניברסיטת חיפה ובוגרת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני עם התמחות בהנחיית קבוצות מהמכללה למינהל. מנחה מוסמכת ל-ODT. חינוך בלתי פורמלי שזור היטב לאורך שנות ילדותי ובגרותי. בצופים מילאתי תפקידי הדרכה זוטרים ובכירים. כילדה עם לקות למידה, הצופים וההדרכה בו בפרט, פתחו לי צוהר לעולם עשיר בהזדמנויות, שבו הצלחתי להשתלב באופן מיטבי ולהבין מה החוזקות שלי כאדם. לאחר הצבא יצאתי כשליחה של הסוכנות היהודית לצרפת, במטרה לחזק את הזהות היהודית האישית והקהילתית ואת הכרת התרבות הישראלית. במסגרת פעילותי עסקתי בהסברה, בארגון אירועים קהילתיים ובחיבור ההווה לשורשים היהודיים והישראליים. בהמשך, במשך חמש שנים, שימשתי מנהלת מרכז הנוער העירוני וסגנית מנהלת מחלקת הנוער בעיריית גבעתיים. חשוב לי מכל היה לחנך את דור העתיד של המתנדבים לערכים של אכפתיות, מנהיגות והתנדבות איכותית. תכנית עמ"ן עיר מתנדבת נוער , שבה לקחתי חלק, היא החוליה המקשרת שלי לארגון הג'וינט. במהלך עבודתי כרכזת התכנית נחשפתי לרעיון של משפחות מתנדבות. אחרי חשיבה רבה הבנתי, שהצטרפות לצוות פיתוח התכנית באשלים היא הדרך הטובה ביותר להפוך רעיון למציאות. התכנית נחלה הצלחה גדולה ולימים הוכח, כי התנדבות היא כלי עבור משפחות בהעצמה ויציאה ממצבי סיכון. בשנת 2017 הצטרפתי למחלקת החינוך הבלתי פורמלי בתכנית 'אתגרים'. במסגרת תפקידי אני מפתחת מערכי הכשרה לאנשי מקצוע, לפיתוח כלים ולהנגשת הידע המצטבר בתכנית. אני מאמינה גדולה בחינוך בלתי פורמלי, רואה בו עולם עשיר של הזדמנויות לפנאי, דרכן ניתן לפתח מיומנויות וכישורי חיים, לצד תפיסה ערכית כבוגרים תורמים לקהילה. מתגוררת במודיעין, נשואה ואם לשניים, פעילה בקבוצת פעילים שכונתיים בעיר וחובבת טיולי משפחות בטבע.

  אחר
 • נאוה זוהר-סייקס

  נאוה זוהר-סייקס

  מנהלת תכניות ליווי רוחני אשלים

  עובדת סוציאלית ובוגרת תואר שני בטיפול משפחתי מטעם אוניברסיטת הנמן-דרקסל בפילדלפיה. מלווה רוחנית מוסמכת, מדריכה ומנחה. במשך 25 שנים עסקתי בתחום של הורים לילדים בגיל הרך, מתוך תשוקה ומחויבות עמוקה להורים באשר הם, בהנחיית קבוצות הורים ותוך פיתוח תפיסה ייחודית בנושא. בתוך כך, פיתחתי עם אשלים את תכנית 'משפחות' להורים לילדים בגיל הרך, הייתי ממונה מחוזית 'בהתחלה טובה', התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון וזכיתי להיות שותפה מובילה בהמשגת המודל של הורים במרכז. במהלך השנים, הדרכתי והנחיתי סטודנטים לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, רכזות ואנשי מקצוע בחברה למתנ"סים ועסקתי בפיתוח ובהפעלת תכניות מקצועיות ביחידה לחוסן ומשאבי התמודדות במרכז הישראלי לפסיכו-טראומה, וכמובן בג'וינט-אשלים. בשנת 2005 נכנסתי לעולם הליווי הרוחני המתפתח בארץ, למדתי בארץ ובחו"ל והמשכתי ללמד את התפיסה והכלים של ליווי רוחני ולהדריך מלווים רוחניים, אנשי מקצוע מתחומים מגוונים והורים לילדים עם צרכים מיוחדים. בשנים האחרונות, אני מובילה באשלים תהליכי פיתוח לשילוב הרוחניות והליווי הרוחני בשירותי משרדי הממשלה, בעת מצבי משבר, מצוקה ואובדן בקרב אוכלוסיות בסיכון. מאמרים שלי בנושא ניתן למצוא בעט השדה ובספר "באשר הוא שם" – ליווי רוחני במערכות הבריאות והרווחה בישראל. ירושלמית, רעיה, אם וסבתא.

  אחר
 • פאתן דראושה מועד

  פאתן דראושה מועד

  מנהלת תכניות אזור צפון

  בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בארגון ומינהל באוניברסיטת חיפה. מוסמכת להדרכה מטעם הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה. לומדת לתואר שני בחינוך ובהתפתחות הגיל הרך באוניברסיטת חיפה. ניהלתי את התכנית הלאומית360, התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון באזור הצפון והמרכז. בין תחומי אחריותי ניהול מערך ארגוני ברשויות השונות באגד יישובים וביישובים גדולים וניהול תקציבי. כמו כן, מילאתי תפקיד בצוות המוביל במסגרת מית"ר אל רואד בעראבה, כמודל חדש וייחודי בקרב האוכלוסייה הערבית, הובלתי צוות רב-מקצועי ולקחתי חלק בצוות כתיבת תורת המית"רים ברמה ארצית. הצטרפתי לג'וינט-אשלים בשנת 2014 כמנהלת תכניות לגיל הרך בחברה הערבית. אני אחראית על פיתוח וניהול תכניות בעיקר לגיל הרך, במיקוד על הרמה היישובית מערכתית וזאת במטרה לחולל שינויים משמעותיים במדיניות, בעקרונות המנחים ובדרכי הפעולה של הקהילה. אני מאמינה שהשינוי המשמעותי בחברה מתרחש בעקבות השקעה בגיל הרך. אני מייחסת חשיבות עליונה לעבודת צוות ולאיגום משאבים, תוך תיאום והפריה הדדית עם כל הגורמים ואנשי המקצוע ברבדים השונים. בזמני הפנוי אני קוראת ועושה ספורט. מתגוררת ביישוב עראבה בצפון, נשואה ואם לשני ילדים.

  אחר
 • רתם בורוביץ'

  רתם בורוביץ'

  מנהלת תכניות במרחב הבדואי

  לאחר 12 שנות לימודים בבית הספר החקלאי "כדורי" שירתי בצה"ל במסלולי ת"ש ונפגעים, כקצינת ת"ש של חטיבת הדרוזים, מפקדת קורס קצינות ת"ש ובתפקידי האחרון, כקצינת נפגעים של חטיבת גולני. בוגרת תואר ראשון באמנות, יצירה, פסיכולוגיה וארכיאולוגיה באוניברסיטת חיפה, ותואר שני בתכנית למחקר תרבות הילד והנוער באוניברסיטת תל אביב. במהלך לימודיי עסקתי במקומן של אוכלוסיות מיעוטים בחברה הישראלית, תוך רגישות והבנה לרכיבי התרבות הייחודיים להן. תחום עיסוק זה השפיע רבות על עיצוב תפקידיי המקצועיים. במסגרת עבודתי בחברת "אדיולוג" הובלתי פרויקטים חינוכיים בגנים ובבתי ספר השייכים לגף ניסויים של משרד החינוך, ליוויתי ועדות היגוי, פיתחתי וכתבתי תכנים לקידום תכניות ניסוי ברהט, בירוחם ובבאר שבע. כמו כן, פיתחתי תכנים בנושאי "ניהול ידע חינוכי". בהמשך, ניהלתי אגד יישובים בדואים בתכנית הלאומית לילדים ולנוער במצבי סיכון (תכנית 360). כיום, אני מנהלת באשלים את התכניות במרחב הבדואי. אני מאמינה גדולה בנוכחותו של מרחב הזדמנויות, המאפשר שותפות כנה ואמיתית לקידומם של ילדים, משפחות וקהילות במצבי סיכון. אני שמחה ומודה על האפשרות לעשות זאת בארגון אוהב ומכבד אדם כמו אשלים.

  אחר