יש לך כתובת

יש לך כתובת

 
משפחות
0
 
שלב פיתוח
 
 
שותפים
2
 
מוקדים בארץ
0

מידי שנה, כ-4,000 צעירים מסיימים את שהותם במסגרות של כפרי נוער ופנימיות, 30% מתוכם מוכרים כחסרי עורף משפחתי. לאחר עזיבתם את מסגרת הפנימייה צעירים אלו אינם זכאים למעטפת שירותים מלווה, הקבועה בחקיקה או בנוהלי העבודה של משרד החינוך.

התכנית "יש לך כתובת" מבקשת להמשיך את מחויבותו ואחריותו של משרד החינוך בקידום התפתחותם של בוגרי כפרי נוער ופנימיות, כך שיוכלו להשתלב כאזרחים מובילים, מעורבים ואכפתיים בחברה הישראלית וירכשו השכלה גבוהה. התכנית רואה את יישום חזון זה ביצירת מעטפה כוללנית לבוגרי הפנימיות בשלוש תקופות מעבר משמעותיות בחייהם: שלב הפרידה מהפנימייה, לקראת השירות הצבאי/לאומי ובמהלכו, ובעת היציאה לחיים אזרחיים. כדי לייצר את המעטפת הזו יצרה התכנית פרופסיה חדשה - רכזי בוגרים בכפרי הנוער, אשר פועלים למען שמירת רצף חינוכי והקטנת החסמים העומדים בפני הבוגרים. הרכזים בונים תכנית ליווי אישית ומקצועית עבור כל בוגר, לצד הנגשת מידע, זכויות ומשאבים, המסייעים להם בשלבי ההסתגלות. תכנית זו מבטאת צעד תקדימי, שבו לראשונה, משרד החינוך ממשיך ללוות את הבוגרים במשימות ההתפתחות המורכבות בגיל הבגרות, לקראת השגת היעדים ההתפתחותיים, האופייניים בגיל זה והשתלבות מוצלחת בחברה.

בוגרת התכנית, בת שבע מאולפנת "רעות", מספרת: "זה היה ערב כל כך מרגש ומשמעותי עבורי. אני יודעת שכמעט כל הדברים המשמעותיים שעשיתי בחיי, כמו לבחור בן זוג ולימודים גבוהים, הקשר עם הצוות הוא מבחירה רגשית, לימודית וחברתית". בת שבע מוסיפה: "מדהים אותי כל פעם מחדש שאתם, בתור אנשי חינוך, נתתם לי כל כך הרבה מעבר ולזה אין מחיר".

שותפים לתכנית:משרד החינוך - המינהל לחינוך התיישבותי.

מוקדים בארץ

תוצרי ידע בתכניות

תוצרי מידע ותכניות נוספות

להורדת המאמר מלא/י את הדוא"ל