טלי-אור ויסמן

 • הצללית שלי ואני: מה בין צמיחה, קבלה עצמית, איפור ו... פמיניזם?

  למקורות ביביליוגרפים 

  Ben-Shahar, T. D. (2010). Being Happy: You Don’t have to be Perfect to Lead a Richer, Happier Life. New York: McGraw-Hill.

  Brown, L. A. (2010). Feminist Therapy (Ch. 1, pp. 1-8). Washington: American Psychological Association.

  Case, C. & Dalley, T. (1992). The Handbook of Art Therapy. London: Routledge.

  Lyubomirsky, S., King, L., & Diener, E. (2005). The benefits of frequent positive affect: Does happiness lead to success? Psychological Bulletin, 131 (6): 803-855.

  Lyubomirsky, S., Sheldon, K. M., & Schkade, D. (2005). Pursuing happiness: The architecture of sustainable change. Review of General Psychology, 9 (2): 111-131.

  MacKenna, S., & Page, B. S. (1930). THE SIX ENNEADS by Plotinus. Retrieved from: http://sacred-texts.com/cla/plotenn/enn083.htm

  Pine, K. (2014). Mind what you Wear: The Psychology of Fashion. Amazon Kindle.

  חליתי. המציאות הפכה כאוטית. בדיקות, תוצאות, חרדות, שאלות, התייעצויות ותרופות... איך משיגים את הרב פירהר? תחושה שהגוף בוגד, החיים בסכנה והרופאים כמהים להושיט יד ולעזור, אך עומדים מנגד חסרי אונים. בני המשפחה מלווים אותי, אך אינם יכולים לקחת ממני את כאב ההתמודדות. הזמן חולף, המצב מתעתע, התרופות שהגוף מקבל מתחילות לתת את אותותיהן... אני מסתכלת במראה ורואה פנים זרות, אחרות... זו לא אני! קשה לצאת החוצה, מבטים ננעצים ונזרקות הערות. לראשונה בחיי אני מרגישה שאני זקוקה להגנה ממבטים חודרניים. אני מודה לבן זוגי דאז שטרח להזכיר לי כל יום שאני אותה אני, אותן עיניים, אותן שפתיים, אותה נשמה. אמת פשוטה שקשה לזכור כשאת מתבוננת במראה ולא מזהה את הבבואה. חוויה קשה זו של התמודדות עם מחלה ועם השלכותיה הותירה בי רשמים עמוקים וזרעה בלבי שאלות ומחשבות: כיצד אפשר להושיט יד לחיים, לפגוש נשים אחרות במקום של שבר, לגעת בפני הכאב? זרעים אלו צמחו ברבות הימים לתכנית "ביוטי ונפש", שבמפגשיה חגגו נשים ונערות את החיבור המחודש לגוף, לנפש, לכוחות החיוביים ולעצמי שלהן לאחר תקופת חיים בצל הסיכון - אם מתמשך ואם רגעי: התמודדות עם התבגרות בסביבה של מצבי סיכון, עם חולי גופני כגון סרטן, עם משבר בחיי הנישואין, עם דיכאון לאחר לידה ועם תהליכי הזדקנות. במאמר זה נציג את מהות התכנית ואת הרקע התאורטי והגישות הטיפוליות שהיוו בסיס ליצירתה, ונמחיש בעזרת דוגמאות כיצד האיפור יכול לשמש כלי אמנותי-טיפולי הפותח בפני משתתפות הקבוצה קרקע פורייה לצמיחה חיובית ולהעצמה אישית באמצעות דיאלוג אישי פנימי וחיצוני וקבוצתי.
  קרא עוד