צוות אשלים

צוות אשלים

ד"ר רמי סולימני | מנכ"ל ג'וינט ישראל אשלים

הצטרפתי לג'וינט ישראל בשנת 1991, לאחר שכיהנתי כמנהל "המרכז לחינוך טכנולוגי לנוער" בירושלים, שבו פותח מודל עבודה ייחודי לנוער מנותק. בתפקידי הראשון בג'וינט, פיקחתי על יישום מודל ייחודי זה ופעלתי להפצתו בכל רחבי הארץ. במהלך השנים, זכיתי להתקדם בשדרת התפקידים הניהוליים ובשנת 2005 התמניתי למנכ"ל אשלים. תחת הובלתי פותחו תכניות דגל, שהפכו לסימן ההיכר של הג'וינט בתחומי הגיל הרך, הקהילה, החינוך, הרווחה והבריאות. לאורך הקריירה המקצועית שלי, שילבתי בין עשייה חינוכית ולימודים אקדמיים, תוך דגש על עבודה עם ילדים, נוער וצעירים במצבי סיכון.

כיום אני שוקד על ייזום, פיתוח והובלת מיזמים מערכתיים ברמה הלאומית עבור האוכלוסיות הפגיעות ביותר בחברה הישראלית, תוך הרחבת מעגל השותפויות עם ארגוני המגזר השלישי, המגזר העסקי והפילנתרופיה הישראלית.

בעל תואר ב.א. בגיאוגרפיה ובחינוך, תואר מ.א. בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית, תואר מ.א. במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה ותואר דוקטור מהמרכז לחקר החינוך באוניברסיטת סאסקס באנגליה.

גב' ענת פנסו | משנה למנכ"ל

הצטרפתי לאגף חינוך ונוער בג'וינט ישראל בשנת 1995, מיד עם הקמתו על ידי ד"ר רמי סולימני. קודם לכן עבדתי במחקר סוציולוגי-חינוכי בראייה מגדרית ובחקר נערות במצבי סיכון.

ההתפתחות המקצועית שלי שזורה כולה באבני הדרך של התכניות שפותחו באגף ואחר כך באשלים. התחלתי כמנהלת תכנית "סביבה חינוכית חדשה", בתפקידי כראש תחם הייתי אחראית על פיתוח ויישוםPACT  תכנית לילדים יוצאי אתיופיה בגיל הרך והוריהם והשתתפתי בפיתוח השותפות של 360 - התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון ו"התחלה טובה". כראש היחידה הבין-תחומית באשלים עסקתי בפיתוח וביישום תכניות בתחומים: קהילה, בריאות, התנדבות, ילדים ובני נוער עם מוגבלות, וכן הייתי אחראית על מרכז ידע ולמידה אשלים.

מאז 2013 אני מכהנת כמשנה למנכ"ל אשלים ומובילה את המהלכים הרוחביים הגדולים של אשלים. אני גאה במיוחד בתהליך התכנון האסטרטגי שהובלנו ובקפיצת המדרגה המקצועית שאשלים עושה בשנים האחרונות.

אני אימא של יובל, בן שמונה, אנחנו גרים בתל אביב ליד פארק הירקון ואוהבים לרכוב יחד עד הים.

השכלה: תואר ראשון בגיאוגרפיה ותואר מוסמך בחינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

איתמר בן חור | סמנכ"ל כספים

במסגרת תפקידי אני אחראי על תכנון, פיקוח וביצוע בפועל של מערך התקצוב של אשלים על כלל התקשרויות העמותה עם הממשלה והתורמים ועם גופים מפעילים, ספקים ונותני שירות. אני מביא איתי לאשלים ניסיון בעבודה הן מהמגזר הציבורי באגף שוק ההון במשרד האוצר והן מהמגזר הפרטי כחשב ביטוח כללי בחברת מנורה.

השכלה: בוגר תואר ראשון במדעי החיים וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במינהל עסקים מהמכללה למינהל.

חשוב לי שהתכניות שלנו יוטמעו בהצלחה במשרדי הממשלה השונים ויחוללו שינוי והשפעה מהותית ומתמשכת בקרב אוכלוסיות היעד למענן אנו פועלים.

גב' נועה בן דוד| מנהלת יחידת הגיל הרך 

מזה שני עשורים אני עובדת בג'וינט ישראל. התחלתי את דרכי באלכ"א, בתפקיד מנהלת הדרכה ופיתוח כוח אדם. שם פיתחתי תכניות בגישה רב-תרבותית להכשרת כוח אדם מוביל בשירותים החברתיים בישראל, לקליטת עולים מחבר המדינות ומאתיופיה. בשנת 2000 עברתי לאגף חינוך ונוער, לתפקיד מנהלת אזורית של PACT תכנית יישובית לקידום ילדים והוריהם בגיל הרך, שלימים תרמה לייסוד עקרונות מודל העבודה בתכנית "התחלה טובה", במסגרת יישום המלצות דוח שמיד עבור הגיל הרך. משנת 2012 ועד היום אני עומדת בראש היחידה לגיל הרך, המובילה פיתוח חזון, תכניות, הכשרות ומודלים חדשניים יחד עם משרדי הממשלה, נציגי אקדמיה וגופים ציבוריים, לקידום נושא הגיל הרך בכלל, ובגילי הילדות המוקדמת, בפרט.

השכלה: תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית, ובעלת רקע וניסיון בהנחיית קבוצות של אנשי מקצוע ובני נוער בסיכון במערכות קהילתיות ופנימיות. 

יואב בוקעי| מנהל יחידת ילדים נוער וצעירים

יותר משני עשורים אני עובד עם בני נוער וצעירים במצבי סיכון. את דרכי המקצועית התחלתי בתפקידי חינוך והדרכה בתנועת הנוער העובד והלומד. בסוף שנות ה-90 הקמתי וניהלתי את חברת הנוער אשבל – מסגרת פנימייתית לבני ולבנות נוער מנותקים, שנשרו מכפרי נוער ופנימיות אחרות, רובם מקרב יוצאי אתיופיה. כמו כן, במשך שבע שנים, שימשתי כמנהל הכללי של עמותת דרור בתי חינוך ולאחר מכן כמנהל ההקמה והתפעול של רשת בתי הספר העל-יסודיים "דרכא", מיסודה של קרן רש"י. בשנת 2012 הצטרפתי לג'וינט ישראל-אשלים כדי להקים ולהוביל את תחום הצעירים במצבי סיכון ועם הזמן מוניתי למנהל היחידה לילדים, נוער וצעירים. אני גר בקיבוץ ברור חיל, יחד עם רעייתי ושני ילדיי.

השכלה: בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במינהל עסקים.

מאמין גדול בשליחותנו החברתית ובמחויבות של אשלים ליצירת חברה אנושית מכילה, הוגנת ומכבדת. מזה שנים רבות, על קיר משרדי תלויה תמונה עם מילות השיר האהוב עלי, שאותו שרה שולי נתן:

"אנא אלי,

עשה אותי כלי לשליחותך

במקום שבו מקננת שנאה – תן לי לזרוע אהבה,

במקום שבו עלבון – סליחה,

במקום שבו חושך –אור,

במקום שבו עצב – שמחה".

שמואל ילמה | מנהל יחידת משפחה וקהילה

"הדרך לירושלים" הוא ספר שכתבתי על מסעי הרגלי בגיל 11 לאורך 600 ק"מ מאתיופיה לסודן ועל מסע חשוב לא פחות להשתלבותי בחברה הישראלית.

טרם הצטרפותי לג'וינט כיהנתי כמנכ"ל בפועל של העמותה לקידום המשפחה האתיופית בבאר שבע ויזמתי את הפרויקט הבין-תרבותי בחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. מאז 1997 מילאתי שורה של תפקידים בג'וינט ישראל, ביניהם ראש תחום מסד קליטה - שותפות בין ארבעה משרדי ממשלה והג'וינט לפיתוח תכניות לשילוב קליטת הקבע של עולים בחברה הישראלית. כמו כן, כיהנתי כראש תחום צעירים ויזמתי את הקמתם של מרכזי צעירים ברחבי הארץ.

כיום אני עומד בראש היחידה לקהילה ומשפחה באשלים, המפתחת ומנהלת תכניות של מעגלי חוסן משפחתיים וקהילתיים התומכים בפרט.

השכלה: בוגר תואר שני בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר תכנית "מעוז" למנהיגות ציבורית- חברתית בישראל.

רונית בר  | מנהלת מרכז ידע ולמידה ג'וינט ישראל, אשלים ומנהלת מיזם ההתנדבות הישראלי

בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית חברתית, יזמת חברתית וסטודנטית לדוקטורט החוקרת את הקשר בין התנדבות לתעסוקה של אנשים עם מוגבלות.

במסגרת תפקידי כראש תחום התנדבות זכיתי לקדם תפיסות ותכניות המקדמות את האוכלוסיות המוחלשות בישראל: בני נוער במצבי סיכון, משפחות מוחלשות, ונוער עם מוגבלויות כמובילים ומשפיעים בקהילה. כמו כן ניהלתי יוזמה לאומית ובין מגזרית הלוא הוא מיזם ההתנדבות הישראלי, שותפות בין משרד ראש הממשלה, משרד הרווחה והשירותים החברתיים והג'וינט. המיזם קידם מהלכי שיתוף ציבור מקצועי בנושא ההתנדבות ובניית התשתיות שסומנו כחסרות בישראל.

בתפקידי הנוכחי אני מנהלת את מרכז הידע והלמידה של ג'וינט אשלים (מיד"א) העוסק בפיתוח ידע ולמידה עבור אנשי מקצוע מבית ומחוץ במטרה להנגיש ידע מקצועי עדכני ורלוונטי ולפתח את דרכי הלמידה של של המחר

בכל תפקיד שלקחתי על עצמי נמצאים, אוכלוסיות מוחלשות, אנשי מקצוע, הקהילה והנתינה. גדלתי בעכו, ושם גם  נחשפתי לכוחה של החברה והקהילה, כיום, אני מתגוררת בעופרים, נשואה לישי ואם ליאל שובל עלמה ויונתן.